Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-06-28

Gretos Alice iliustracijų paroda „Vilniaus pokeris“

Paroda atidaroma birželio 28 dieną, penktadienį, 17.30 val. KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda).

Iliustratorės, jaunosios kartos menininkės Gretos Alice paroda „Vilniaus pokeris“ skirta Ričardo Gavelio romanui.

 

„Aš niekaip negaliu prisijaukinti Vilniaus, turbūt dėl to, kad esu gimusi ir užaugusi Klaipėdoje. Pirmoji mano pažintis su Vilniumi ir įvyko paauglystėje skaitant „Vilniaus pokerį“. Nuo to momento iki pat dabar Vilnius man išlieka svetimas, mistiškas miestas, kuriame nieko kito nelieka, tik jį stebėti ir juo stebėtis,“ – taip savo kūrybinę poziciją nusako menininkė.


„Vilniaus pokerio“ parodą ji pirmą kartą pristatė Vilniuje praėjusių metų rudenį. Grafikos darbuose prieš trisdešimt metų parašytos knygos įvykiai dažnai vaizduojami taip, lyg vyktų šiandien.


Perskaičius Ričardo Gavelio romaną „Vilniaus pokeris“, Vilnius niekuomet nebebus toks, koks buvo. Senamiesčio gatvės virsta mistiškais takais – gyslomis, vedančiomis į Vilniaus širdį. Užupyje norisi sustoti ir sustabdyti visus aplinkinius garsus tam, kad išgirstum, kokius žodžius mums ištaria Vilnelė.


Keturi pagrindiniai romano veikėjai stebi vieną ir tą patį miestą, tačiau mato jį skirtingai: šunimi virtęs Gediminas apsiblaususiais mėlynai gelsvais keliais klaidžioja praeivių kojų labirintais, ryškiaspalvis Vytautas blaškosi tarp Jų ir Lolitos, Martynas preciziškai pildo savo martraštį, o Stefanija per pietų pertrauką išeina apsipirkti, kol sėda į traukinį ir nusprendžia Vilnių palikti visam laikui.


„Vilniaus pokerio“ atmosfera net sproginėja nuo tirštumo, veikėjai nepasidalija svarba: kiekvienas iš jų yra lygiateisis žaidėjas. Pasitelkdama grafines technikas, Greta iliustruoja romano veikėjų istorijas, jų aplinką ir mintis. Taip pat, žinoma, pagrindinį romano herojų: gyvą, niekaip neįmenamą, mistišką senąjį Vilnių.


Greta Alice (g. 1992) – jaunosios kartos menininkė, knygų iliustratorė, Vilniaus dailės akademijoje baigusi grafikos bakalauro ir magistrantūros studijas. Abiem baigiamiesiems darbams kūrė Ričardo Gavelio kūrinių interpretacines iliustracijas. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Dalyvauja grupinėse parodose, surengė 7 personalines parodas. Už asmeninio projekto „Vilniaus pokeris“ iliustracijas laimėjo Knygos meno parodos diplomą, 2016 m. buvo įvertinta Vytauto Jurkūno premija. Ričardo Gavelio kūrybos įkvėpti veikėjai buvo pristatyti Londono iliustracijų mugėje, taip pat Kaune, Šiauliuose, Mažeikiuose ir Vilniuje.


Paroda veiks iki 2019 m. liepos 28 d.

 

KKKC Parodų rūmų (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) darbo laikas: trečiadienį–sekmadienį 11–19 val. (valstybinių švenčių dienomis nedirba).


Renginyje bus fotografuojama bei filmuojama, todėl informuojame, kad lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda).
2019 06 28 - 07 28
 
Atgal