Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-07-01

Eugenijaus Luko Kolmogorcevo paroda „Nervinė sistema“

Paroda atidaroma liepos 4 d., ketvirtadienį, 18 val. galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) trečiojo aukšto ekspozicinėje erdvėje.

Parodoje rodomi objektai, video meno ir tapybos kūriniai – tai kelerių metų kasdienių istorijų, nutikimų, siejamų su žmonėmis, asmeninis atlasas.

 

Laiko strėlė nesustodama juda pirmyn, nubraukdama, suniveliuodama žmonių, daiktų, bei reiškinių tarpusavio sąveikų painiavą. Dabartį norėčiau priimti ne kaip laiko strėlę su praeitimi, dabartimi ir ateitimi, o kaip sunarpliotą voratinklį „čia ir dabar“. Dialogai su žmonėmis inspiruoja kūrybai, provokuoja atspindėti subjektyvias patirtis. Ši paroda yra praeities įvykių aktualizavimas kūriniais. Meno objektų, tapybos darbų ir video medžiagos grandinė pasakoja vieną, sunkiai narpliojamą (kaip nervinė sistema), nenutrūkstamą istoriją.

 

Nykimo ir užmaršties procesas, kada daiktai niekieno neliečiami negrįžtamai yra, tęžta, mąžta, nyksta, prarasdami savo apibrėžiamus pavidalus, tampa savotiška gaire, nurodančia apie ,,visa ko“ judėjimą nuo tvarkos į netvarką, nuo atminties įvaizdžio į užmarštį. Tai veikia nervinę sistemą, nervina ir verčia kurti.

 

Paskutiniu metu, besišnekučiuojant, teko patirti akimirkas, kurios įprastai vadinamos „gyvenimiškomis“. „Gyvenimiškos“ situacijos arba istorijos apie gimimą, nušvitimą, ligas, tyrumą, netektis ir kt. priverčia kiek išeiti iš asmeninės komforto zonos. „Gyvenimiški dalykai“ sukuria priartėjimo prie nuogos tikrovės pojūtį. Tikriausiai daugelis žinome vietelę Kaune, kur už akių užkliūva žodžiai „tikrovė yra tiktai tai, kuom tikima“. Mes tikime ir norime tikėti įvairiausiais, keisčiausiais dalykais. Įsiaudrinus tikra-netikra dažnai tampa antraeiliu klausimu. Šis nekonkretumas privertė pamąstyti apie primityvias gyvybės formas, kaip mes nuolatos romantizuojame savo aplinką ir dar apie šį bei tą. Vienaip ar kitaip tai padovanoja ir kažkokį priartėjimą prie labai artimos ir tuo pačiu nepasiekiamos akimirkos – „čia ir dabar“.

 

2019. Kaunas

 

 

Paroda yra galerijos „Meno parkas“ projekto „2019. Akcentai“ dalis. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

Paroda veiks iki rugpjūčio 2 dienos.

Galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) trečiojo aukšto ekspozicinė erdvė.
2019 07 04 - 08 02
 
Atgal