Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-07-01

Grupinė tekstilės paroda „Lietuviška tapatybė tekstilėje“

Paroda atidaroma liepos 5 d., penktadienį, 19 val. (vietos laiku), galerijoje „Meno parkas“ (Dorotheenstrasse 22, Diuseldorfas).

Nuotraukoje: Danguolė Brogienė „Žalioji žvaigždė“ (2017)

 

Tekstilės paroda „Lietuviška tapatybė tekstilėje“ skirta Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui.

 

Profesionalūs Lietuvos dailininkai, kūrybingai panaudodami ir interpretuodami tautines tradicijas bei unikalų lietuvių liaudies meną, kūriniuose įprasmino tekstilės menui aktualios minties ir raiškos priemonių harmoniją, o jungdami tradicines ir šių laikų tekstilės technologijas bei įvairias medžiagas, kūriniuose analizuojamas archajiškas temas atskeidė šiuolaikinio meno kalba.

 

Menininkai tyrinėjo ir vaizdavo senąjį mūsų tautos palikimą globalizacijos kontekste. Idėja kalbėti apie tautos šaknis ir vertybes kilo mąstant apie žmogų kaip tam tikros sistemos dalį, tradicijos tęsėją per papročius ir simbolius. Tokiu atveju – tautybė bei tautiškumas yra įgimtos vertybės, kurios negali būti traktuojamos kaip savaime suprantamos – jas reikia nuolat puoselėti. Nuo senų laikų simboliai, ženklai, ornamentai turi ne tik estetinę funkciją, bet atspindi ir tautos praeitį, krašto istoriją, parodo žmonių požiūrį į juos supantį pasaulį ir jo reiškinius.

 

Pagrindinis parodos tikslas ir misija – skleisti tekstilės meno idėjas Lietuvoje ir pasaulyje. Ketverius metus keliavusios konkursinės kolekcijos „Simbolių kalba šiuolaikinėje tekstilėje“, „Baltų ženklai tekstilėje“ bei „Tradicija ir dabartis. Tautinio ornamento interpretacija šiuolaikinėje tekstilėje“ buvo skirtos mūsų tautos kultūrinio paveldo aktualizavimui ir pažinimui.

 

Parodos kūriniai buvo eksponuoti daugelyje Lietuvos miestų ir užsienyje – Latvijoje -Daugpilyje, Lenkijoje-Varšuvoje, Rusijoje, Kaliningrado srityje – Sovetske, Zelinogradske.

 

Parodos dalyvės: Liucija Banaitienė, Danguolė Brogienė, Danguolė Čachavičienė, Zinaida Irutė Dargienė, Danutė Ona Jonelienė, Greta Kardišiūtė, Virginija Kirvelienė, Birutė Sarapienė, Genovaitė Sasnauskienė, Marijona Sinkevičienė, Danutė Valentaitė.

 

Projekto vadovė: Birutė Sarapienė

Projekto mecenatė: Danutė Valentaitė.


 

Parodą galerijoje galima bus aplankyti iki rugpjūčio 3 d.

 

Galerijos darbo laikas: II-VI 14:00-18:30 / Parodos lankymas nemokamas.

Galerija „Meno parkas“ (Dorotheenstrasse 22, Diuseldorfas).
2019 07 05 - 08 03
 
Atgal