Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-07-04

Broliai dominikonai kviečia į plenero parodos atidarymą

Paroda atidaroma liepos 7 d., sekmadienį, 15 val. Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo (dominikonų) vienuolyne (Vasario 16-osios g. 11, šalia Lukiškių aikštės; Vilnius).

Atidarymo metu muzikuos Austėja Lukaitė ir Gražina Zalatorienė.

 

Tema: „Drama žmogaus širdyje: netektis, cinizmas ir aistra“

 

Idėja: Biblija visais laikais buvo neišsemiamas kūrybinio įkvėpimo ir temų šaltinis menininkams. Mes, broliai dominikonai, esame tikri, kad Biblijos tekstai turi galią savitai prakalbinti ir šių dienų menininko vaizduotę. Tikimės, kad su brolių palydėjimu keliaudami per dramatiškus Biblijos pasakojimus, dailininkai atras sąsajas su savo aistromis, baimėmis ir svajomis. Viliamės, kad šis susitikimas su bibliniais pasakojimais jiems taps dar neatrastu kūrybinės raiškos šaltiniu.

 

Tikslas: Šio plenero tikslas nėra tapyti Bibliją ar retai tapomus biblinius personažus. Plenero tikslas yra patirti, kad Biblija gali mane, kaip menininką, įkvėpti savitu būdu. Norime, kad istorijos, kurias išgirsite – Jobo skausmo istorija ar nusivylusio ir tikėjimą beprandančio karaliaus Saliamono (Koheleto) patirtis – pirmiausia bylotų pačiam dailininkui. O per jo génie (genijų) ir man – žiūrovui, kuris stovėsiu, žiurėsiu, mąstysiu... Todėl labai svarbu, kad tai, ką girdėsite ir kuo dalinsimės susišauktų su Jūsų asmenine ir kūrybine patirtimi. Tikime, kad šis intymus susitikimas su Biblijos pasakojimais lydės Jus kūrybos keliuose ir ieškojimuose ne tik šias septynias dienas, bet ir daug, daug ilgiau...

 

Paroda vyks iki liepos 31 dienos.

 

Parodos lankymas trečiadieniais nuo 17 iki 20 val.

Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo (dominikonų) vienuolyne (Vasario 16-osios g. 11, šalia Lukiškių aikštės; Vilnius).
2019 07 07 - 07 31
 
Atgal