Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-07-04

Bendra lietuvių ir lenkų paroda, skirta Liublino unijos pasirašymo 450-osioms metinėms

Liublino mieste (Lenkija) birželio 27–liepos 1 dienomis vyko bendros lietuvių ir lenkų parodos renginiai, skirti Liublino unijos pasirašymo 450-osioms metinėms.

Parodos atidaryme, vykusiame birželio 28 dieną, dalyvavo LDS nariai Vytautas Žirgulis, Algimantas Kliauga, Aleksandras Vozbinas ir Silvija Drebickaitė. Eksponuota 20-ties lenkų ir 11-kos lietuvių dailininkų kūriniai.

 

Lietuvių dailininkus sveikino kultūros atašė Lenkijoje Rasa Rimickaitė. Įrėmintus padėką už bendradarbiavimą ir parodą bei medalį lietuviams įteikė Lenkijos vizualiųjų menininkų sąjungos pirmininkas Wojciech Mendzelewski. Visiems lietuvių autoriams įteiktos padėkos. Paroda vyko pilies bokšte, o šalia esančioje koplyčioje prieš 450 metų buvo pasirašytas Liublino Unijos aktas.

 

Liublino unijos jubiliejaus proga vyko Vytauto Juozapaičio koncertas, buvo pristatyta į lenkų kalbą išversta prozininko, dramaturgo, libretisto ir eseisto Herkaus Kunčiaus knyga.

 

Paroda iki rugpjūčio vidurio vyks Liublino mieste, o po to planuojama ją atvežti ir į Lietuvą – LR Kultūros ministeriją.

 

Lietuvių kolekcijos parodoje kuratorius: Aleksandras Vozbinas.


Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 
Atgal