Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-07-26

Danas Aleksa „Paskutinė skulptūra – S355JR“

Paroda atidaroma rugpjūčio 1 dieną, ketvirtadienį, 18 val. VDA parodų salėse „Titanikas“ (I a.) (Maironio g. 3, Vilnius).

Lygiai prieš metus – 2018 metų rugpjūčio mėnesį VDA parodų salėje „Titanikas“ Danas Aleksa eksponavo objektą – erdvėje pakabintą, 2,5 tonos veriantį skardinį garažą. Kaip tuomet teigė tos parodos kuratorė A. Kisarauskaitė, menininkas, tęsęs garažo kaip skulptūros ir kaip istorinio objekto liniją, siūlė permąstyti meno kūrinių logistikos, galerinių erdvių, praeities ir dabarties, profesionaliojo meno bei garažų subkultūros sąsajas ar paradigmas.

 

Šiuometinė paroda yra nuoseklus sumanymo tęsinys. Išnuomotame garaže visus metus sandėliuotas ano garažo (pavadinimu „Titanikas“) skardas D. Aleksa sulydė į kelis metalo luitus. „Sumanymo esmė, – pasak autoriaus, – anuomet eksponuotą meno kūrinį sutalpinti į kuo mažesnį tūrį“.

 

S355JR – tai plieno markės kodas GOST standartų sistemoje.

 

D. Aleksa: „Susitikę skulptoriai kalbasi apie lauko riedulius, deimantinius diskus, bronzos atspalvius, plieno storį, suomiškus kirvius, Kinijos sniegą, lygina Alpių šiaudus su Juodkrantės nendrėmis. Pasakoja vienas kitam apie kūriniais perpildytas dirbtuves ir svajoja apie tai kokios jos turėtų būti, apie jų plotą, aukštį, tinkamai krintančią šviesą, trifazį įvadą“.


Parodą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba

 

Paroda veiks iki rugpjūčio 21 dienos.

VDA parodų salės „Titanikas“ (I a.) (Maironio g. 3, Vilnius).
2019 08 01 - 08 21
 
Atgal