Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-07-29

Tapytojos Sonatos Riepšaitės paroda „Galvoti peizažą“

Paroda atidaroma liepos 31 d., trečiadienį, 18 val. galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) pirmojo aukšto ekspozicinėje erdvėje.

Nuotraukoje: sonata riepsaite „distant proximity“ (140x150; 2018).

 

Sonata Riepšaitė:

 

„Peizažas savyje talpina nepaprastą jausmą. Jame atsiskleidžia atsiminimai apie skirtingas erdves ir laiką, kuris beveik nejudantis. Stebėjimo momente vaizduotė susilieja su dabartimi ir sujungia šiuos atsiminimus su peizažu. Peizažas tampa ne vien fizinis, bet apima ir prisiminimus, patirtis ir tapatumą.


Aš kuriu įsivaizduojamus peizažus iš realių, kuriuos patyriau, apie kuriuos skaičiau, girdėjau ar atsitiktinai pamačiau nuotraukoje. Šie maži gabalėliai peizažų, kuriuos kaupiu atliepia mano prisiminimus iš realių peizažų ir įsivaizdavimą neegzistuojančių – visa tai atskleidžia mano subjektyvią pasaulėjautą. Šios dalelės pasirenkamos intuityviai, bet komponuojamos sąmoningai. Peizažo patyrimas galimas skirtingomis formomis ir sluoksniais. Aš jį patiriu, matau, skaitau, girdžiu jį ir apie jį. Visi šie skirtingi priėjimai leidžia man patirti peizažą ir juos naudoti inspiracijai, nesvarbu ar tai būtų garsas, ar vaizdas.


Ši paroda yra mano bandymas galvoti peizažą.“

 

Paroda yra galerijos projekto „Jaunieji. Žalia sąmonė“ dalis. Projektą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

 

www.menoparkas.lt


Parodas galerijoje „Meno parkas“ veiks iki rugpjūčio 25 d.


Galerijos darbo laikas: II–V 11:00–18:30 / VI 1100–16:00
Parodos lankymas nemokamas.

Galerijos „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas) pirmojo aukšto ekspozicinė erdvė.
2019 07 31 - 08 25
 
Atgal