Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-08-13

K. P. Ramono retrospektyvinė tapybos ir grafikos kūrinių paroda

Paroda atidaroma rugpjūčio 4 dieną, sekmadienį, Biržų krašto muziejuje „Sėla“ (J. Radvilos g. 3, Biržų pilis).

Vaikystė Biržuose, jaunystė Kaune, 60 metų dailininko karjera Vilniuje. Šio dailininko kelias – neįprastai įvairus: grafikas ir tapytojas, dizaineris ir dailės pedagogas, kaligrafas ir ekslibrininkas, portretistas ir abstrakcionistas. Per 40 metų dailės pedagogo veiklos (iš jų 30 – M. K. Čiurlionio nacionalinėje menų gimnazijoje, 10 – Vilniaus dizaino kolegijoje) išugdė per 1000 dailininkų ir dizainerių. Mokydamas jaunuosius dailės studentus, pats visą laiką keitėsi ir stebino kūrybiniais atradimais, dalyvavo virš 300 respublikinių bei tarptautinių parodų.

 

Šis ilgai lauktas susitikimas Biržuose tai 38-oji personalinė K. P. Ramono paroda. Biržų pilies salėse rodomi 46 rinktiniai grafikos, tapybos ir dizaino kūriniai nuo 1967 metų iki šių dienų, atspindintys kas dešimtmetį kintančias stilistines jo dailės kryptis ir nuoseklią dailininko estetinių pažiūrų vienovę.

 

Apie K. P. Ramono kūrybą yra rašę: dr. I. Kostkevičiūtė, prof. A. Stasiulevičius, prof. I. Voverienė, R. Dichavičius, D. Jedzinskienė. Autoriai sutaria dėl būdingiausio K. Ramono kūrybai apibūdinimo: „lietuviškasis ekspresyvusis abstrakcionizmas“, priskiria jo kūrybą iškiliems lietuvių dailės pavyzdžiams.

 

2017 m. išleistas Kęstučio Ramono kūrybos albumas „Grafika ir tapyba“, 2009 m. – „Šriftas ir kaligrafija“.


Daugiau informacijos apie dailininką yra internete: https://kestutisramonas.org

 

Paroda veiks iki rugsėjo 19 dienos. 

Biržų krašto muziejuje „Sėla“ (J. Radvilos g. 3, Biržų pilis).
2019 08 04 - 09 19
 
Atgal