Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-08-21

Paroda Liublino unijos metinėms

Š. m. rugpjūčio 22 dieną, ketvirtadienį, 11 val. Lietuvos respublikos Užsienio reikalų ministerijos Jungiamojo korpuso 3 a. galerijoje (J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius) atidaroma paroda „Tarptautiniai susitikimai su menu. Menų unija – menininkų unija“.

Paroda skiriama Liublino unijos pasirašymo 450-osioms metinėms paminėti.


Parodą atidarys Lietuvos Respublikos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Marcin Przydacz, parodos koordinatorius Aleksandras Vozbinas bei Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkė Edita Utarienė.


Parodos dalyviai: Joanna Banek, Joanna Barczyk, Stanisław Białogłowicz, Lena Chvičija, Andrzej Cwalina, Silvija Drebickaitė, Mariusz Drzewiński, Graźyna Grabowska, Agnieszka Jankowska, Algimantas Stanislovas Kliauga, Marian Waldemar Kuczma, Tadeusz Kuduk, Zbigniew Olszewski, Joanna Polak, Maria Polakowska-Prokopiak, Artur Popek, Vidas Poškus, Juozas Pranckevičius, Mirosława Rochecka, Kazimirz Rochecki, Krystyna Rudzka-Przychoda, Marek Rzeżniak, Ieva Skauronė, Jolanta Słomianowska, Svajūnas Armonas, Ewa Szczęsna-Sienkiel, Sławomir Toman, Aleksandras Vozbinas, Joanna Warchoł, Małgorzata Wzorek, Jacek Wojciechowski, Vytautas Žirgulis, Evaldas Grinius, Gintaras Palemonas Janonis, Voldemaras Šemeška.


Renginyje kviečiame dalyvauti visus norinčius (prašome turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą).


Parodos organizatoriai: Lenkijos dailininkų sąjungos Liublino skyrius, Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija, Lietuvos dailininkų sąjunga.


Parodą remia: Vilniaus miesto savivaldybė, viešbutis Europa City ir kt.


Menotyrininkė A. Mikuckytė-Mateikienė apie parodą:


„2019 metais minime Liublino unijos sudarymo 450-ąsias metines. Birželio pabaigoje–rugpjūčio viduryje bendra lietuvių ir lenkų paroda vyko Liublino mieste (Lenkija). Dabar ši paroda atkeliavo į Lietuvą.


Menininkas dažnai yra praeities, dabarties ir ateities tiltas, tam tikras visuomenės nuotaikų katalitazatorius. Kūriniuose neretai išvystame vėliavų ar herbų užuominas. Įdomu regėti valstybinių simbolių interpretacijas, kurias ne vienas autorius inkrustavo į savas kompozicijas perkurdamas kanoną savitu autoriniu braižu. Sykiais nuorodos į vėliavas ir herbus inkorporuojamos taip subtiliai, jog prireikia atidaus žvilgsnio ir neskubrios laiko tėkmės joms atrasti. Tai yra meistrystės ir kūrybiškumo apraiška. Panaudoti visiems puikiai žinomą valstybinį simbolį, bet pateikti jį naujai ir vis tik išlaikyti jo atpažįstamumą ir išsaugoti pagarbą jam.


Dar vienas ekspozicijos leitmotyvas – religinė atributika. Abi mūsų tautos daugiausia išpažįsta katalikybę, todėl joms nesvetimi kryžių įvaizdžiai, Paskutinės vakarienės scena, angelo vaizdinys, Nukryžiuotojo simbolika, maldos namų architektūra ir pan. Tikėjimas tebėra mūsų šalių neatskiriama identiteto dalis.


Džiugu, jog ši paroda įrodo, jog jubiliejui skirti kūriniai gali savyje talpinti ne tik emociškai teigiamą turinį, turėti ne tik diplomatinio atspalvio, bet ir nešti išradingas idėjas, talpinti savyje meninės kalbos atradimų.“


Paroda vyks iki spalio 31 d.

Lietuvos respublikos Užsienio reikalų ministerijos Jungiamojo korpuso 3 a. galerija (J. Tumo-Vaižganto g. 2, Vilnius).
2019 08 22 - 10 31
 
Atgal