Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-08-22

Klubo „Penktadienis 13” grupinė paroda „Čiurlionis – pirmasis lietuvių kosmonautas”

Paroda atidaroma rugpjūčio 10 d., trečiadienį, M. K. Čiurlionio memorialiniame muziejuje (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai).

Klubas „Penktadienis 13” pristato parodą „Čiurlionis – pirmasis lietuvių kosmonautas”, skirtą kūrybinių ryšių su kosmosu tyrinėjimams.

 

 

Kosminiai M. K. Čiurlionio kūrybos pasiekimai akivaizdūs bei nėra adekvačiai suprantami dar ir šiandien, kas paskatino jo genialumo priežasčių ieškoti už Žemės ribų. Mistinis, pripildytas simbolių ir paslapčių M. K. Čiurlionio pasaulis nėra supainiotas su gyvenimo fragmentais šioje realybės pusėje. Tiek šiuolaikinė išmaniųjų technologijų sąmonė, tiek M. K. Čiurlionio kūrybinis palikimas, kuriame susipynusi lietuvių etnokultūrinė protėvių dvasia su pasaulio kultūrinio pagrindo universalumu, neduoda aiškaus atsakymo į kylančius klausimus, bet palieka nesvarumo būklėje susirasti koordinates patiems ir pasijusti savotiškais kosmonautais. Mintis, kad Visatos kūrimas nėra užbaigtas, bet toliau vykstantis procesas, kuris tęsiasi kiekvieno kuriančio darbuose, paskatino imtis didesnių uždavinių, negu įprastos veiklos vystymas.

 

 

Parodos dalyviai:

Bronius Duoba Zuogzu (skaitm. fotografija) .

Arturas Maksimilianas (skulptūra.,skaitm. fotografija)

Marius Skudžinskas (skulpūra.)

Artūras Rožkovas (tapyba)

Sfinga (tapyba)

Lidija Pakonaitytė (tapyba)

Samvelas Gandžumianas ( fotografija)

Gediminas Mažintas (skulptūra)

Saulius Tamulevičius (skulptūra)

Vadimas Korotajevas (garso menas)

 


Paroda veiks iki rugsėjo 19 d.

 

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus (M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai).
2019 08 10 - 2019 09 19
 
Atgal