Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-09-09

Rimto Tarabildos ir Linos Beržanskytės Trembo parodos

Parodos atidaromos rugsėjo 19 d., ketvirtadienį, 17 val., Koncertų salėje Gariūnų verslo parke.

Dėl dalyvavimo galite registruotis: koncertai@gariunai.lt

 

Organizatoriai kviečia: „Būtinai apsilankykite, išgirskite menininkų mintis, pabendraukite ir atraskite jų kūrybos pasaulį.“


Pirmoji paroda – tai lietuvių grafiko, tapytojo Kazio Rimtos Tarabildos darbų paroda „Miško pakrašty“. Paroda veikia pirmajame ir antrajame (šalia Koncertų salės) Gariūnų pastato aukšte.

 

R. Tarabilda gimė 1943 03 17 Ukmergėje. Grafikas, knygų iliustruotojas. 1951–1967 studijavo Valstybiniame dailės institute grafiką. Dailės parodose dalyvauja nuo 1967. Nuo 1971 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys.


Apdovanojimai: 1968–1972 m. Respublikiniuose ir Baltijos šalių geriausių leidinių konkursuose – I laipsnio (2 kartus) ir II laipsnio (3 kartus) diplomai. 1980 m. Talino grafikos trienalėje – Rygos miesto mero premija. 1999–2000 m. LR Kultūros ministerijos aukščiausio laipsnio valstybės stipendija.


Darbų yra įsigiję Liudvigo muziejus Kiolne (Vokietija), Tretjakovo galerija (Maskva), Lietuvos dailės muziejus, Lietuvos konsulatas Suvalkuose (Lenkija) ir privatūs kolekcionieriai Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, JAV.


Yra surengęs 17 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienio šalyse. Dalyvavo daugelyje grupinių parodų ir plenerų. Dirba kūrybinį ir pedagoginį darbą.

 

Apie savo kūrinius: „Kūryboje nedauginu negatyviosios, beviltiškosios gyvenimo perteikimo pusės. Nes toks menas pasaulio neišgelbės ir nepadės suprasti, kas ir kaip. Netoleruoju tiesmukiškumo, verkšlenančio sentimentalumo. Pasireikšti turi vidinė ekspresija ir jėga. Ir likti paslaptis.


Mano dailės darbuose rasite neišblėstančias skausmingas mintis ir regėjimus iš vadinamos Didžiosios ir Mažosios Lietuvos – Baltijos pajūrio, Kuršių pamario, tragiškos lemties Karaliaučiaus krašto. Kituose darbuose – įvaizdžiai iš Tėvynės Lietuvos gamtos – miškų, akmens, smėlio, oro ir saulės. Tiesioginio ryšio su gamta niekada nepraradau. Visų mūsų prigimtinė pareiga – neprarasti ryšio su kalba, su istorija ir su gamta.“


Antroji paroda menininkės Linos Beržanskytės Trembo. Paroda veikia Gariūnų parodų erdvėje pirmame aukšte, šalia 4 įėjimo į pagrindinį pastatą.

 

Dailininkės Linos Beržanskytės Trembo paveikslų išskirtinumas – įspūdis, tarsi pro ploną šydą matytum kažką labai pažįstamo, bet tuo pačiu naujo. Kažką lengvo kaip baltas debesėlis ir tuo pačiu sunkaus kaip rudens naktų rasa.

 

Šios menininkės kūriniai mus užlieja ne tik vaizdu, spalvomis, bet, rodos, ir kvapais, ir skoniu.

 

Pati dailininkė, surengusi parodų ir Vokietijoje, kur yra gyvenusi, ir Lietuvoje, apie savo darbus sako: „Atrodo, kad man per linijos elastingumą ir vitališkumą, spalvų šėlsmą, pavyksta pagauti akimirkos ir Amžinosios paslapties sąsają ir geriausia tai atsiskleidžia per dar nepažintą viziją ir neištirtų troškimų žavesį.“

 

Gimė 1970 m.Vilniuje. 1989 m. baigė M. K. Čiurlionio meno mokyklą (tapybos diplomas, dėstytojai: M.Skudutis, V.Jusionis). Tais pačiais metais įstojo į Vilniaus Dailės Akademiją, freskos-mozaikos spec. 1995m. apgynė savo diplominį darbą (freską-sgrafitą „lšsiveržimas“, dėstytojas R. Dalinkevičius) baigė Akademiją ir išvyko gyventi į Vokietiją, Štutgartą. Ten surengė daug personalinių parodų, dalyvavo grupinėse parodose, kūrė freskas, pano.

 

2000m. grįžo į Vilnių ir toliau čia gyvena,rengia parodas, turi savo studiją, nuo 2007 m. Lietuvos Dailininkų Sąjungos narė. Surengė personalines parodas Švedijoje, Vokietijoje, Olandijoje. Aktyviai dalyvauja pleneruose ir grupinėse parodose.

 

Spalva šios menininkės kompozicijose tarsi lengvas prisilietimas, lyg nuplauti sienų dažų sluoksniai, virstantys makabriškais toliais, uždengiančiais kažką ir slepiančiais nuo mūsų tą kitokią, o gal atvirkščiai buitišką, žemišką realybę.


Parodos veiks iki spalio 9 dienos. 

Koncertų salė Gariūnų verslo parke (Gariūnų g. 70, 1 įėjimas, Vilnius).
2019 09 19 - 10 09
 
Atgal