Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-09-09

Nerijaus Baublio vitražo darbų paroda „Gyvenimas su spalvomis“

Paroda atidaroma rugsėjo 6 d., penktadienį, 17 val. Galerijoje XX (Laisvės a. 7, Panevėžys).

„Tai puiki proga ir galimybė sugrįžti į gimtąjį miestą su savo kūriniais, atskleisti, kas patirta, išmokta, pažinta“, – sako dailininkas-vitražistas Nerijus Baublys.

 

Parodoje eksponuojami įvairios tematikos vitražo darbai. Visus juos jungia bendra tema – gyvenimas. Tai trumpas menininko kūrybos darbų pristatymas. „Noriu supažindinti savo gimto miesto miestelėnus su vitražo specifika, parodyti, kas tai yra, leisti pažvelgti iš labai arti ir suprasti, kad vitražas tai ne tik langai bažnyčiose. Vitražo menas – tai ir stiklas, ir grafika, ir tapyba, ir piešinys vienu metu. Vitražas gali groti pirmu smuiku kiekvienoje erdvėje ir palikti gilų įspūdį ar net užgniaužti kvapą“, – teigia autorius.

 

Menininkas tiki vitražo ateitimi: „Esu vienas iš tų entuziastų, kurie kuria ir kurs. Tikiu, kad atsiras vis daugiau žmonių, kurie norės sustoti ir pasidžiaugti šiuo nuostabiu spalvų pasauliu.“

 

Autorius piešia nuo 11 metų. Pirmasis mokytojas tapytojas Kazimieras Naruševičius paskatino stoti į meno mokyklą. 1991 m. baigė Panevėžio dailės mokyklą. 2001 m. baigė Vilniaus dailės akademiją, įgijo vitražo specialybės magistro laipsnį. Nuo 2013 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Sukurta daug darbų, kurie puošia privačias ir viešąsias erdves. Vitražo, tapybos, grafikos darbų yra Lietuvoje, Švedijoje, Anglijoje, Vengrijoje, Baltarusijoje, freskų – Bachreine.

 

2015 m. LR Seimo rūmuose bei Trakų salos pilyje surengė Lietuvos Nepriklausomybės 25-mečiui skirtas vitražų parodas Lietuvos „Vytis“. Nuo 2015 m. 8-nių vitražų ciklas „Vytis“ pastovioje ekspozicijoje eksponuojamas Trakų salos pilyje. 2016 m. sukurti vitražai Trakų salos pilyje „Vytautas Didysis“ ir „Kęstutis“. 2015 m. sukurti vitražai Vilniaus Pilaitės koplyčioje.


2016 m., 2017 m., 2018 m., 2019 m. organizuoja ir pats dalyvauja jungtinėse vitražistų parodose LR Seimo rūmuose ir skatina Lietuvos vitražistus kurti ir pristatyti savo darbus visuomenei.

 

www.vitrazai.lt


Paroda veiks iki spalio 3 dienos. 

Galerija XX (Laisvės a. 7, Panevėžys).
2019 09 06 - 10 03
 
Atgal