Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-09-09

Raimondo Gailiūno tapybos paroda „Neramus"

Paroda atidaroma rugsjėo 19 d., ketvirtadienį, 18 val., LDS galerijoje "Arka"
Į Vilnių su naujausiais tapybos darbais sugrįžta vienas paslaptingiausių šiuolaikinių Lietuvos menininkų – Raimondas Gailiūnas. Rokiškyje kuriantis ir gyvenantis menininkas į Lietuvos tapybos lauką atėjo 1990-aisiais su „Angies“ grupe. Gyvendamas toli nuo meno centrų, dirbantis bendrabučio kambaryje įrengtoje studijoje, menininkas perkelia ant drobės šių dienų gyvenimą – jo ryškiuose, kūniškuose paveiksluose nugula asmeninės istorijos, citatos iš senųjų religinių paveikslų bei fotografijos, šiuolaikinių medijų įpiršti vaizdai.

Ši paroda - tai pasakojimas apie neramias šiuolaikinio žmogaus vidines būsenas. Raimondo Gailiūno paveikslai perteikia tą nerimą, pasimetimą, laviravimą beprotybės prieangyje, išėjimą „už ribos“. Jie turi savyje jėgos, kuri Gailiūno tapyboje pasireiškia grotesku ir sarkazmu savo paties atžvilgiu. Autentiškas menininko atsivėrimas, gestinė tapyba, dideli drobių formatai – tai, ko pasiilgęs lietuvių tapybos tradicijas vertinantis žiūrovas.


Parodai atrinkta daugiau nei 60 tapybos darbų. Jie pasklis visose galerijos salėse pasakodami šešis neramius pasakojimus, sąlyginai pavadintus tokiais vardais: „Prisikėlimai ir kilìmai“, „Būtybės šalia manęs“, „Vilties saulės“, „Šalutinis kiemas“, „Trofėjai“, „Vidinės chimeros“. Visi tapybiniai pasakojimai jungiasi į vieną nuoseklią Raimondo Gailiūno studijoje pastaraisiais metais kurtą istoriją.


„Visas mano gyvenimas yra suvokti man užduodamus klausimus. Tik tai man yra tapyba“, – sako menininkas, 2013 metais išrinktas geriausiu Lietuvos menininku ArtVilnius meno mugėje. Raimondo Gailiūno darbai buvo eksponuojami dviejose Mo muziejuje rengtose parodose, jo kūrinių yra Lietuvos dailės muziejuje, regioniniuose muziejuose, privačiose kolekcijose.

 

Menininkui atstovaujanti Contour Art Gallery rengia šią parodą bendradarbiaudama su dailininkų sąjungos galerija "Arka". Dailininkas Raimondas Gailiūnas yra šios sąjungos nariu nuo 1992 metų.

 

Parodos kuratorė – menotyrininkė dr. Rasa Žukienė.
Parodos architektūrą kuria architektė Ieva Cicėnaitė.


Kilnojama galerija Contour Art Gallery rengia parodas erdvėse, galinčiose kuo geriau atskleisti pristatomų menininkų kūrybą. Nuolat kintanti ekspozicijų aplinka ne tik suteikia vis naują kontekstą autorių idėjoms, bet ir leidžia naujai pamatyti jų darbus, formuoja naują, platesnį požiūrį į meno kūrinius. Tarptautinėse meno mugėse rodanti atstovaujamų menininkų, tokių kaip Eglė Ridikaitė, Laisvydė Šalčiūtė, Raimondas Gailiūnas, Rūta Vadlugaitė, darbus Contour Art Gallery jau sulaukė gerų vertinimų tiek Lietuvoje, tiek užsienyje – buvo tarp 7 geriausių ArtVilnius' 18 mugės galerijų, ArtMadrid' 19 meno mugės projekto „One Project“ kuratorė pasirinko galerijos pristatytą menininkę Rūtą Vadlugaitę, Italijos meno portalas Artribune Contour Art Gallery ekspoziciją įtraukė tarp 10 geriausių 2018 m. ArtVerona meno mugėje pristatytų galerijų, o Mantujos kunigaikščių rūmų (Palazzo Ducale di Mantova) muziejus pakvietė bendradarbiauti rengiant galerijos atstovaujamos menininkės Laisvydės Šalčiūtės parodą 2019 metų balandžio–gegužės mėnesiais.

 

Parodą organizuoja: Contour Art Gallery, Vilnius, ir LDS galerija "Arka".

 

Paroda veiks iki spalio 9 d.

 

LDS galerija "Arka", Aušros Vartų g. 7, Vilnius
2019 09 19 - 2019 10 09
 
Atgal