Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-09-12

Ievos Tulaitės ir Kipro Černiausko paroda „Tapyba Upe“

Paroda atidaroma rugsėjo 12 d., ketvirtadienį, 18 val. Maršrutizatoriai/Routers meno laboratorijoje (Žygimantų g. 9, Vilnius).

Parodos kuratorius Darius Jaruševičius:

 

„Ieva ir Kipras pripučiama valtimi leidosi į tapybinę kelionę, ekspediciją po Lietuvą. Pradėję Žeimenos ištakose, nepaisant užgriuvusių liūčių ir alinančios kaitros, menininkai beveik mėnesį keliavo į Kintus, tapydami peizažus, fotografuodami ir aprašydami ekspediciją. Ši paroda nėra vien apie kelionę upe arba Lietuvos kraštovaizdžio peizažų paroda. Veikiau ši paroda apie lėtą vaizdų kūrimą, jutiminę, alternatyvią Google ir kitiems virtualiems žemėlapiams kartografiją, ne kartografinę kelionę, kurios savąsias trajektorijas ir nužymi kelionėje po lietumi ir vandenyje, kepinant saulei nutapyti peizažai.


Praeitą vasarą leistis į „Tapybą Upe“ autorius, pasak jų, paskatino „autentiško, lėto stebėjimo ir tyrinėjimo ilgesys, didelis noras neskubėti ir nepraleisti nieko – gal netgi vadinant tai ekspedicija, o ne pleneru ar tiesiog kelione, mes pabrėžiame tą troškimą neskubant surinkti kuo daugiau. Kaip grafas Tiškevičius, plaukęs Nerimi XIX amžiaus viduryje - jis pakankamai nemažą atstumą plaukė labai ilgą laiką, o plaukdamas rinko visokią informaciją nuo piešinių ir kartografijos iki archeologinių kasinėjimų bei vietinių tradicijų registravimo”.”

 

Lankymo laikas: Darbo dienomis 17-20 val.
Savaitgaliais 12-16 val.
Galima susitarti ir dėl lankymo kitu laiku

Parodos rėmėjas: Turto Bankas

 

Paroda veiks iki rugsėjo 26 dienos. 
 

Maršrutizatoriai/Routers meno laboratorijoje (Žygimantų g. 9, Vilnius).
2019 09 12 - 09 26
 
Atgal