Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-09-16

„Pasakojimų“ ciklą tęsia Justino Krasucko tapybos paroda „Gamta“

Paroda atidaroma rugsėjo 20 d., 19 val., Savicko paveikslų galerijoje (J. Tumo – Vaižganto g. 5, Vilnius).

Vilniaus Savicko paveikslų galerija pradeda sezoną naujose patalpose J. Tumo – Vaižganto g. 5 ir tęsia parodų ciklą – „Pasakojimai“. Juos rugsėjo 20 d. pradės tapytojas Justinas Krasuckas ir jo darbų paroda „Gamta“.

 

„Pastaruoju metu tapau gamtą, kuri man artima. Kaune – botanikos sodą, kadagių slėnį, Dubravos pelkę ir kitas vietas. Gamtoje randu daugybę motyvų paveikslams. Prieš tapydamas, dažnai apgalvoju kompoziciją – kaip įdomiai užpildyti paveikslo erdvę, todėl ilgą laiką praleidžiu komponuodamas. Koloritu stengiuosi atkurti nuotaiką, atmosferą, kurią jutau tuo metu gamtoje. Man pagal charakterį artimiausias rudens, žiemos ir ankstyvo pavasario koloritas – migla, rūkas ar lietus suteikia paslaptingą ir neaiškią nuotaiką. Kuo daugiau tapau, tuo labiau suprantu, kad tapyba yra artimesnė muzikai ar poezijai, nes ji labiau juntama nei suprantama. Daugiau papasakosiu parodos atidaryme,“ – artėjant parodai mintimis pasidalijo autorius J. Krasuckas.

 

Savicko paveikslų galerijos įkūrėjas R. Savickas sako, kad pastaraisiais metais galerijoje susibūrė tapytojai, grafikai ir fotografai iš visos Lietuvos, sulaukiama ir ryškių užsienio menininkų, turinčių savitą ryšį su Lietuva.

 

„Mūsų autorius vienija aistra drąsiai ir atvirai perteikti savo, savo kuriamų vaizdinių ar personažų istorijas. O parodų lankytojai visada žino, kad galės padiskutuoti ar pasidalinti mintimis su pačiais kūrėjais. „Pasakojimai“ yra tęstinis mūsų galerijos veiklos etapas, kurio dalimi kviečiame tapti kiekvieną“, – sako R. Savickas.

 

„Pasakojimų“ parodų ciklo globėjas – europarlamentaras Petras Auštrevičius.

 

***


Justinas Krasuckas gimė 1989 metais Utenoje. Mokėsi Vytauto Didžiojo Universitete, baigė menotyros specialybę. Senųjų meistrų tapybos techniką Krasuckas studijavo prestižinėje Florencijos Menų akademijoje. Šiuo metu jis dirba ne vien portreto, bet ir peizažo žanruose, dalyvauja pleneruose, rengia parodas, dėstytojauja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete ir klasikinio realizmo atelje.

 

***

 

Paroda veiks iki spalio 16 dienos. 

Savicko paveikslų galerija (J. Tumo – Vaižganto g. 5, Vilnius).
2019 09 20 - 10 16
 
Atgal