Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-09-25

LDS nariui Stasiui Eidrigevičiui įteiktas garbės ženklas „Nešk šviesą ir tikėk“

Džiugiai sveikiname LDS narį Stasį Eidrigevičių, pelnius LR Kultūros ministerijos apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“!

 

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas šešiems Lietuvos kultūrai ir menui nusipelniusiems kūrėjams įteikė aukščiausius Kultūros ministerijos skiriamus apdovanojimus – garbės ženklus „Nešk savo šviesą ir tikėk“ už ilgalaikį darbą kultūros ir meno lauke, prasmingą kūrybą ir jos sklaidą. Kartu pirmąkart įteiktos Kultūros ministerijos premijos už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje.


Šiemet apdovanojimai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ skirti: tapytojui, grafikui, režisieriui Stasiui Eidrigevičiui, kompozitoriui Linui Rimšai, dirigentui, pedagogui Martynui Staškui, rašytojui, žurnalistui, redaktoriui, vertėjui Laimonui Iniui, „Kultūros barų“ vyriausiajai redaktorei Laimai Kanopkienei, choreografei Leokadijai Dabužinskaitei.


Kultūros ministerijos premija už gautus svarbiausius tarptautinius apdovanojimus kultūros srityje skirta kūrybinei grupei, 2019 metais Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje pelniusiai „Auksinį liūtą“ už Lietuvos nacionaliniame paviljone pristatytą operą-performansą „Saulė ir jūra“: paviljono komisarei Rasai Antanavičiūtei, kuratorei Lucia Pietrouisti, teatro ir kino režisierei, scenografei Rugilei Barzdžiukaitei, rašytojai, dramaturgei Vaivai Grainytei, menininkei, muzikantei, kompozitorei Linai Lapelytei. Ši premija taip pat skirta dokumentinio filmo „Laiko tiltai“ kūrėjams, Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje laimėjusiems „Auksinės taurės“ apdovanojimą – kino režisieriams Kristine Briede ir Audriui Stoniui, prodiuseriams Uldžiui Cekuliui, Algimantei Matelienei ir Arūnui Jonui Mateliui.


Kolegų vardu pirmiausiai sveikiname dailininką Stasį Eidrigevičių, o taip pat ir kitų sričių apdovanotuosius!


Linkime asmeninės ir kūrybinės šviesos!

 

 
Atgal