Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-09-27

Respublikinė paroda „Gobelenas vakar ir rytoj“

Paroda atidaroma spalio 2 d., trečiadienį, Gelgaudiškio dvaro rūmuose (Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių r.).

Nuo 2009 m. kasmet rengtas projektas „Kitokia tekstilė“ palaipsniui peraugo į kuruotas temines parodas, turinčias didelę išliekamąją vertę. Pagrindinis projekto tikslas ir misija išlieka ta pati – skleisti tekstilės meno idėjas Lietuvos (o taip pat ir kaimyninių šalių) regionuose, įsikūrusiuose atokiau nuo kultūros ir meno centrų, todėl projekte yra ypač svarbus edukacinis momentas.


Projektas „Gobelenas vakar ir rytoj“ yra skirtas sukurti platformą ir parodyti, kad dailininkai vis dar kuria šia tekstilės technika, nepaisant to, kad tai labai ilgas ir daug darbo reikalaujantis procesas. Tokia yra ir pagrindinė parodos idėja bei misija – atgaivinti, palaikyti ir puoselėti gilias tradicijas turinčias tekstilės technikas.

 

Parodoje dalyvauja 17 dalyvių:
Andrius Valius, Danutė Valentaitė, LiucijaBanaitienė, Danutė Jonelienė, Danguolė Brogienė, Irena Piliutytė, Zina Dargienė, Elma Šturmaitė, Auksė Draugelienė, Austė Guogaitė, Žymantė Poškaitė-Tamulė, Laimutė Kozlovienė, Vaiva Lašienė, Virginija Kirvelienė, Rūta Narvydienė, Marijona Sinkevičienė, projekto vadovė Birutė Sarapienė.

 

Parodos kuratorė: Birutė Sarapienė

Parodos organizatorius: LDS Kauno skyrius

Parodos organizatorių partneris: Gelgaudiškio kultūros centras

 

Paroda veiks iki lapkričio 6 d.

Gelgaudiškio dvaro rūmai (Parko g. 5, Gelgaudiškis, Šakių r.).
2019 10 02 - 2019 11 06
 
Atgal