Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-10-01

Daivos Linauskaitės-Kupstienės tapybos paroda „Lietaus subtitrai“

Paroda atidaroma spalio 1 d., antradienį, Pylimo galerijoje (Pylimo g. 30, Vilnius).

Nuotraukoje: Daiva Linauskaitė „Lietaus subtitrai“ (2018; drb., akril.; 80x100). 

 

Daiva Linauskaitė-Kupstienė (g. 1970 m.) yra baigusi Kauno Antano Martinaičio dailės mokyklą, šeštus metus lanko tapytojo Antano Obcarsko studiją, aktyviai dalyvauja pleneruose bei grupinėse parodose, taip pat pati kuruoja parodas bei plenerus Lietuvoje ir užsienyje.

 

Dailės pasaulis menininkę žavėjo jau vaikystėje, tuomet, kaip ji pamena, labiausiai mėgo mėlyną ir oranžinę spalvas. Vėliau, besimokant mokykloje, dailės mokytojas pastebėjo D. Linauskaitės gabumus ir paskatino juos lavinti specialiuose dailės užsiėmimuose, o pirmoji paroda buvo surengta, kai menininkė buvo dar tik ketvirtoje klasėje.

 

Personalinė paroda „Lietaus subtitrai“ – intymus tapybinis dailininkės pokalbis su žiūrovu apie rudenį, lietų, saulę, medžius, žemę bei ilgesingus horizontus. „Įkvėpimą ir kūrybinius sumanymus dažniausiai randu gamtoje, – teigia D. Linauskaitė-Kupstienė, - ypač kai atsiveria toliai ir didelės erdvės. Tuomet užvaldo emocinė laisvė, kūrybinis skrydis, rutina lieka kažkur už kasdienybės durų...“

 

Šioje parodoje dominuoja abstrakcijos, nors dailininkė nesislepia už jų, yra sukūrusi nemažai paveikslų, kuriuose vyrauja figūratyvas, realistinis vaizdavimas. Beje, iš parodos darbų matyti D. Linauskaitės-Kupstienės vidinė ištikimybė vaikystei – ir čia nemažai oranžinės, mėlynos spalvų, kurias praturtindama gamtos paletės subtiliais atspalviais, nutekėjimais, ji sukuria suabstraktintus, gamtoje pamatomus/išvystamus vaizdus bei reginius, panardinančius į meditatyvines būsenas, rimtį bei susikaupimą. „Man svarbu, kad žiūrovas mano paveiksluose rastų kažką šviesaus, gero, bent jau nusiraminimą, – teigia dailininkė, sąmoningai nekurianti „sunkių“ darbų, – būtų smagu jeigu paveikslas taptų tarsi nedideliu langu į gamtą, kurioje bet kokiu metų laiku ir bet kokiu oru būna gera.“

 

Pernai rudenį D. Linauskaitė-Kupstienė dalyvavo plenere Indijoje, šių metų gegužės mėn. – tarptautiniame dailės simpoziume Italijoje, vasarą stovykloje vaikams Rokiškyje dėstė dailės užsiėmimus ir visai neseniai sugrįžo iš tarptautinio rudens plenero, surengto Kačerginėje.

 

Paroda veiks iki lapričio 19 dienos. 

Pylimo galerija (Pylimo g. 30, Vilnius).
2019 10 01 - 10 19
 
Atgal