Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-10-04

Leonardo Tūro tapybos paroda „Ramybė kaip dūmas”

Paroda atidaroma spalio 14 d., pirmadienį, Vilniaus m. savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, Vilnius; II aukštas).

Nuotraukoje: Leonardas Tūras „Golden dust“.

 

Šioje parodoje eksponuojama 17 skaitmeninės tapybos darbų, atspausdintų ant planšetų. Kūriniai stebina ekspresyvumu ir švelnia nostalgija praeičiai. Dažnai optimistiški, traukiantys akį žaliai raudonu koloritu, kaip ir jo mažosios dukterėčios žaliai raudonas pasaulis. Mylima krikšto duktė visada jį įkvepia.


„Ramybė kaip dūmas”– Leonardo 15-toji asmeninė paroda. Už ramybę nėra nieko brangesnio, nebent laisvė, o ji dažniausiai veikia greta laimės, tai – didžiausias turtas, kurį jis pastaruoju metu atrado namuose. Tačiau ta ramybė kaip dūmas, ji aplanko tik kartais, kai atlikti visi darbai, juo labiau, kad Leonardas kūrybai skiria visą laisvalaikį ir nežada sustoti kurti bei tobulėti.

 

 

***

 

L. Tūras gimė 1982 m. Vilniuje. Baigė audiovizualinio meno studijas Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje, su pagyrimu 2017 m. baigė LEU vizualiųjų menų magistrantūrą. Nuo 2019 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) ir Eurazijos dailininkų sąjungos (EDS), LATGA narys.


Prieš tai jau buvo sukūręs nemaža meno darbų, išbandė įvairias kūrybos technikas. Dalyvavo įvairiose dailės parodose, iš kurių jam labiau įsimintinos buvo Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus m. paroda-konkursas „Dailininkas ir miestas”, Gdansko tarptautinis tapybos konkursas „Barwy Morza” (2012 m.), kuriose eksponavo akrilo dažais, aliejumi tapytas drobes. Jo darbai nuoširdūs, jis jaučia spalvas, geba kurti erdvinį vaizdą.


Jau ankstesniuose paveiksluose išryškėjo reljefiškai laisvos šiuolaikinės abstrakcijos. Pastaruosius kelerius metus susidomėjęs skaitmenine tapyba, randa joje daug galimybių saviraiškai. Tuos darbus atlieka mažiausio dydžio akvareliniu teptuku, nenaudodamas jokių filtrų ar efektų. Norint išgauti geriausią kokybę, tenka skirti maksimaliai laiko ir pastangų.


Vienas iš paskutinių skaitmeninės tapybos darbų „Pavasaris slėnyje” 2019 m. kovo mėn. laimėjo I-ąją vietą tarptautiniame šiuolaikinio meno konkurse „Vanguard Today” Maskvoje. 2019 m. gegužės mėn. Leonardo darbas „Aukso dulkėm” laimėjo II-ąją vietą Monako skaitmeninės tapybos festivalyje.

 

***

 

Paroda veiks iki spalio 25 dienos. 

 

Parodas ir ekspozicijas Vilniaus m. Savivaldybėje rengia ir koordinuoja Vilniaus m. savivaldybės Tarybos posėdžių rengimo grupė (tel. (8 5) 211 2342).

Vilniaus m. savivaldybė (Konstitucijos pr. 3, Vilnius; II aukštas).
2019 10 14 - 10 25
 
Atgal