Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-10-07

Projekto „Nevilniečiai“ paroda

Paroda atidaroma spalio 15 dieną, antradienį, 18 val. „Šv. Jono Gatvės Galerijoje“ (Šv. Jono g. 11, Vilnius).

Didžioji dalis Vilniaus menininkų ankščiau ar vėliau yra atvykę gyventi iš kitų Lietuvos vietų. Ilgainiui, natūraliai jie tampa sostinės kultūrinio gyvenimo dalimi ir identifikuojami kaip vilniečiai, nepriklausomai nuo savo gimtinės įtakos individualumui, kuris dažniausiai išlieka visam gyvenimui. Ši nevilnietiškų autentikų mozaika, pramaišiui su sostinės gyvenimo įtaka ir suformuoja Vilniaus miesto kultūrinį fenomeną. Vilniečių menas.

 

Menininkai, gyvenantys ir kuriantys ne Vilniuje, dažnai sakosi susiduriantys su neformalia nuostata: kas ne Vilnius – tas provincija. Didmiesčio kultūrą visaip stengiamasi skleisti provincijoje, o provincialų menininkų kūriniai, nelengvai prasiskinantys kelią į sostinės erdves, dažnai sutinkami su tam tikru įtarumu.

 

Projekto „Nevilniečiai“ sumanytojas ir kuratorius Algirdas Mikutis neplanuoja akcentuoti menininkų gyvenamosios vietos geografinio identiteto. Esminė projekto idėja – ieškoti šalies provincijoje talentingų autorių kūrinių ir, pristatant juos Vilniuje, suvokti, ar egzistuoja kultūrinis endemizmas Lietuvoje?

 

Endemizmas gamtoje – tai gyvybės rūšių prisitaikymas gyventi geografiškai izoliuotose erdvėse, pavyzdžiui, salose, ežeruose, senose pelkėse. Ar kartais nujaučiama Vilniaus auditorijos reakcija į provincialų kūrybą nėra vilnietiško kultūrinio endemizmo išraiška? Ar Vilnius atpažįsta savo kūrybines šakneles provincijoje?


Projektas „Nevilniečiai“ planuojamas kaip kasmetinis, tęstinis. 2019 metais parodoje „Nevilniečiai“ bus pristatomi šie autoriai:


• Rimantas Galeckas iš Alytaus, tapyba;
• Renata Kasiulytė iš Pagėgių, fotografija/koliažai;
• Virgis Ruseckas iš Pagėgių, tapyba;
• Vytautas Butas iš Jonavos, tapyba;
• Vidmantas Jažauskas iš Biržų, tapyba.

 

Paroda vyks iki lapkričio 7 dienos. 

„Šv. Jono Gatvės Galerija“ (Šv. Jono g. 11, Vilnius).
2019 10 15 - 11 07
 
Atgal