Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-10-07

Molėtų dailės galerijos atidarymas ir Irmos Balakauskaitės solo paroda „Senos dainos”

Galerija ir paroda atidaroma spalio 25 dieną, penktadienį, 17 val. „Molėtų dailės galerijoje” (Inturkės g. 4, Molėtai).

2019 m. spalio 25 dieną atsinaujinusi Molėtų dailės galerija kviečia žiūrovus į menininkės Irmos Balakauskaitės grafikos darbų parodą „Senos dainos“. Prieš metus Irma Balakauskaitė pradėjo savo retrospektyvinio formato personalinių parodų ciklą. Pirmoji šio ciklo paroda „Į pradžią/Įtakos ir pasirinkimai“ buvo pristatyta Vilniaus grafikos meno centre 2018m. Šiemet Molėtų dailės galerija pristato antrąją šio ciklo parodą.


Pasak menininkės, apžvelgdama savo kūrybos skiautinį, ji suprato, jog jame esama spragų – neįkūnytų idėjų, nerealizuotų sumanymų, kurie, jaunystėje nurašyti kaip niekiniai, taip niekada ir nebuvo įgyvendinti, tačiau daug metų tūnojo galvoje, užėmė vietą, neleido judėti į priekį... Savo pirmąją tapybos parodą maždaug prieš 20 metų surengusi ką tik atidarytoje Molėtų dailės galerijoje „Akcija M“, šiemetinėje ekspozicijoje menininkė nusprendė simboliškai atsigręžti atgal į tą itin brangų ir svarbų jos gyvenimo ir kūrybos laiką – visgi sugrįžti prie „nepadarytų darbų“, naujai „perdainuoti“ senų piešinių motyvus. Parodoje „Senos dainos“ bus eksponuojami autorine technika atlikti estampai, kurių atsiradimo kelias gali būti datuojamas maždaug 20–25- erių metų laikotarpiu.

 

***

 

Molėtų krašto muziejaus padalinys – Molėtų dailės galerija, pavadinta „Akcija M“, buvo įsteigta 1997 metais. Pirmieji jos vadovai – Dalia Cibauskaitė ir Vygintas Čeikauskas-Mačius organizavo profesionalaus meno parodas ir tarptautinius tapybos ir skulptūros simpoziumus. Vieno tokio projekto metu buvo įsteigtas Molėtų skulptūrų parkas, kuriame eksponuojami gerai žinomų menininkų, tokių kaip Arvydas Ališanka, Mindaugas Navakas ar Paulius ir Svajonė Stanikai, kūriniai. Viena pirmųjų parodų tuometinėje galerijoje „Akcija M“ buvo menininkės Irmos Balakauskaitės. 

 

Nuo 2002 metų galerijai vadovauja tapytoja iš Vilniaus Aistė Gabrielė Černiūtė. Galerijos tikslas yra profesionalaus meno sklaida bei Molėtų kaip regiono kultūros centro formavimas, uždaviniai – personalinės ir grupinės parodos, plenerai, simpoziumai, kiti kultūros ir meno renginiai. 2017–2019 metais buvo atgaivintas tapybos pleneras Videniškiuose, kryptingai ir konceptualiai propaguojantis šią unikalią vietą meno ir kultūros aspektu. Ten pat, Videniškių vienuolyno muziejuje Molėtų dailės galerijos iniciatyva yra organizuojamos personalinės menininkų parodos, kasmet rengiama paroda „Angelai“. Galerijos menininkai, bendradarbiaujantys su šia institucija, yra Mindaugas Skudutis, Julija Skudutytė, Vidas Poškus, Rasa Leonavičiūtė, Rebeka Bruder.


***

 

Paroda vyks iki gruodžio 16 dienos.

 

 

„Molėtų dailės galerija” (Inturkės g. 4, Molėtai).
2019 10 25 - 12 16
 
Atgal