Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-10-09

Leo Ray paroda „Mano diena, mano naktis”

Paroda atidaroma spalio 5 dieną, šeštadienį, valandą, kartu žymint Tarptautinę Mėnulio naktį, Pramantha Arte šiuolaikinio meno galerijoje (Vico XIV Garibaldi, Nr.: 87. I-88040 Conflenti, Italija).

Pramantha Arte su malonumu praneša, kad šį šeštadienį, spalio 5 dieną, „Catageios. Menininko urvas. Darbai ir dienos” – projekto kontekste įvyks naujos parodos atidarymas. Bus pristatoma personalinė menininko Leo Ray paroda „Mano diena, mano naktis”.

 

„Lietuvių kilmės, gimęs 1950 metais, ekspozicine patirtimi žinomas visame pasaulyje, tapybos ir kaligrafijos dėstytojas CAN (New Artists Collegium) ir BASIS (meno ir kultūros mokykloje) Izraelyje, Leo Ray nuo 1991 metų gyvena Tel Avive ir yra visiškai atsidavęs tapybai, nenuilstamai derindamas savo meninę karjerą su dėstymu“, – rašo parodos kuratoriai Antonio Bruno Umberto Colosimo ir Maria Rosaria Gallo.

 

„Pirmą kartą į Catàgeios projektą, vykstantį Pramantha Arte galerijoje Italijoje šis menininkas įneša postmodernų kūrinį. Paroda, kurioje individualus jautrumas tampa pasaulio suvokimo pagrindu, o aktualumas išreiškiamas „čia ir dabar“. Leo Ray pagauna laiką, kuris įvyko, įsigėrė ir perėjo į vaizdinę išraišką, – tęsia kuratoriai, - „jis kuria vaizdą, kurio formas semiasi kasdieniame gyvenime, bet kuris savo pagrindinį principą suranda pačioje tapybos esmėje: ženkle, spalvoje, medžiagoje, geste, kontraste, emocijoje.“

 

„Menininkas, – teigia pats Leo Ray, – tai ne profesija, o titulas; tapytojas gali tapyti, skulptorius – lipdyti, o poetas rašyti eilėraščius, bet tai ne būtinai bus menas. Menas įsiskverbia į kūrinius paslaptingais būdais ir kūrėjas tampa menininku. Menas – tai aukštas dvasinis augimas, kuris pavirtęs darbu tampa jaudinančiu ir nepamirštamu. Esu tapytojas, tapau ir, be abejo, mane džiugina, kai žinomi ir kompetentingi žmonės vadina mane menininku“.

 

Parodos unikalumą pažymi figūriniai Leo Ray paveikslai. „Tarp pristatomų piešinių ir paveikslų, paroda “„Mano diena, mano naktis”, – akcentuoja kuratoriai, – pasakoja apie meno nuotykį, kaip apie kasdienio gyvenimo nuotykius. Veikėjų ir personažų siužetas, nenumatytos aplinkybės ir situacijos, pastebėjimai, emocinės būsenos, idėjos ir mintys, pagaliau ženklai ir potėpiai užpildo Leo Ray paveikslus.

 

Paroda, kurią kuruoja Antonio Bruno Umberto Colosimo ir Maria Rosaria Gallo, vyks galerijoje „Pramantha Arte“, Konflenti miestelyje, Vico XIV Garibaldi, 87. Atidarymas įvyks 2019 metų, spalio 5 dieną, 18 valandą, kartu žymint Tarptautinę Mėnulio naktį.

 

Paroda veiks kiekvieną dieną nuo 10:30 iki 12:30 valandos iki 2019 metų, spalio 13 dienos.


Daugiau informacijos ir rezervacija: arte@pramantha.com, +39 3395028498.

Pramantha Arte šiuolaikinio meno galerijoje (Vico XIV Garibaldi, Nr.: 87. I-88040 Conflenti, Italija).
2019 10 05 - 10 13
 
Atgal