Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-10-14

Kęstučio Grigaliūno edukacinė paroda „Žaidimų galerija: viešnagė pas laureatus“

Paroda be atidaromojo renginio pradeda veikti spalio 18 d., penktadienį, Dailininkų sąjungos galerijoje
Parodoje Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Grigaliūnas pristatys naujausius savo kūrinius. Specialiai šiai parodai sukurti interaktyvūs objektai kurstys galerijos lankytojus įsitraukti į intriguojantį kūrybinį žaidimą, kur kiekvienas, nepaisant amžiaus ir interesų, galės betarpiškai prisiliesti prie eksponatų, t.y. tapti šiuolaikinio meno proceso dalyviu ir kūrėju. Visus darbus galima ne tik liesti, bet ir iš jų susikurti originalias kompozicijas, o kai kuriuos – netgi išsinešti atminčiai.

2019 m. „Žaidimų galerija“ dedikuojama Lietuvos vizualaus meno kūrėjams, už savo iškilią kūrybą apdovanotiems Nacionaline kultūros ir meno premija, tokiems kaip Valentinas Antanavičius, Robertas Antinis, Eugenijus Cukermanas, Stasys Eidrigevičius, Jonas Gasiūnas, Sigitas Geda, Adomas Jacovskis, Gintaras Makarevičius, Mindaugas Navakas, Romualdas Požerskis, Petras Repšys, Šarūnas Sauka, Paulius ir Svajonė Stanikai, Algirdas Steponavičius, Ričardas Povilas Vaitiekūnas, Vladas Vildžiūnas, Mikalojus Povilas Vilutis. Vienas parodos tikslų – supažindinti visuomenę su laureatų asmenybėmis ir tam tikrais jų kūriniais, kurie reflektuojami arba perkuriami K. Grigaliūno parodai sukurtuose objektuose.

 

Pasak dailėtyrininkės Ritos Mikučionytės, konceptualumas ir komunikacija, dokumentavimas ir bendradarbiavimas yra svarbiausi Kęstučio Grigaliūno kūrybos aspektai. Be to, kritinis požiūris ir meninės provokacijos dažnai lemia šio genialaus ir išradingo menininko sumanymus.

 

Naujoji K. Grigaliūno paroda yra reikšminga ir visuminiame autoriaus kūrybos kontekste. Paskutiniais metais daug kūrybinės energijos K. Grigaliūnas skyrė meniniams tyrimams, skirtiems tragiškiems pokario įvykiams, mūsų tautos trėmimo ir genocido istorijai. Jis surengė ne vieną įsimintiną, archyvinės medžiagos studijomis pagrįstą ekspoziciją, išleido keletą knygų, taip skatindamas apmąstyti ne tik šiuolaikinio meno strategijas, bet ir mūsų asmeninę patirtį, tyrinėjant aukų bylose ir šeimos nuotraukų albumuose rastas senas fotografijas.

 

„Žaidimų galerijoje“ K. Grigaliūnas vėl aktualizuoja anksčiau eksploatuotus neopopmeno ir Fluxus kūrybos principus, kurdamas objektus, kuriems būdinga subtili ironija ir paradoksalus kasdienių situacijų universalumas.
Paroda yra tęstinio Dailininkų sąjungos galerijos projekto „Žaidimų galerija“ dalis, paremto profesionalaus meno, dalyvaujamosios kultūros ir meno edukacijos sanglauda. Paroda šiemet jau buvo įgyvendinta Šiaulių dailės galerijoje, o gruodžio mėnesį bus pristatyta Kauno paveikslų galerijoje.

 

Parodoje vaikų ir moksleivių grupėms kiekvieną galerijos darbo dieną organizuojami edukaciniai užsiėmimai, kuriuos ves profesionalios edukatorės Kristina Stančienė, Rita Mikučionytė bei Vita Opolskytė. Šeštadieniai skiriami šeimų edukacijai.

 

Edukaciniams užsiėmimams būtina išankstinė registracija el. paštu dsg@dsgalerija.lt. Pavieniai galerijos lankytojai kviečiami savarankiškai apžiūrėti Kęstučio Grigaliūno parodą, vadovaujantis specialiai parengta „instrukcija“.

 

Projekto rengėjas: Dailininkų sąjungos galerija.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Lietuvos dailininkų sąjunga.
Partneriai: Šiaulių dailės galerija, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Trakų meno mokykla, VšĮ „Versli mama“, Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykla, Užupio gimnazija.

 

Paroda veiks iki lapkričio 4 d.

Dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 2, Vilnius
2019 10 18 - 11 04
 
Atgal