Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-10-15

Turiningas Kinų kaligrafijos meno parodos atidarymas

Spalio 11–13 dienomis LDS galerijoje „Arka“ veikė kinų kaligrafijos meno paroda. Parodos atidarymas buvo itin turiningas ir iškilmingas.

Į atidarymą atvyko gausi Kinijos delegacija, tarp jų: Kinijos literatūros ir meno sąjungos generalinis direktorius Zhang Xihai, pavaduotojas bei Kinijos kaligrafijos meno asociacijos vadovas, kaligrafas Chen Jianwen, Kinijos ambasadorius Lietuvoje Shen Zhifei, dailininkai, kaligrafijos meno atstovai.


Įvairius kinų kaligrafijos stilius puoselėjantys šiuolaikiniai kinų kaligrafai pristatė savo darbų ekspoziciją. Parodoje atspindėtas kinų kaligrafijos meno vystymosi procesas, susijęs su šalies istorija ir kultūra.


Parodos atidarymas prasidėjo Lietuvos ir Kinijos kultūros atstovų pašnekesiu apie šalių meno laukų ypatumus, mainų galimybes. Atidarymo metu susirinkusius pasveikino LDS pirmininkė Edita Utarienė, Kinijos ambasadorius Lietuvoje Shen Zhifei, Kinijos literatūros ir meno sąjungos generalinis direktorius Zhang Xihai.


Pirmininkė, įvardindama šalių skirtumus, akcentavo, kad jungtimi galėtų būti kultūra, kurios dalimi ir yra kaligrafija-rašto menas. „Kultūra, ypač vizualioji, suprantama bet kuria kalba kalbantiems žmonėms. Sakysite – ne, netiesa, juk nesuprantame, kas čia parašyta. Ir tikrai turbūt daugelis negalėsime išversti šių rašmenų į lietuvių kalbą, bet tikrai visi sugebėsime juos išversti į savo širdies kalbą. Ši paroda kitokia, išskirtinė, kviečianti pažinti vienos seniausių pasaulio civilizacijų dailiojo rašto meną – kaligrafiją, pagauti rašmenų ritmą, pajausti estetiką, atsižvelgiant į rašymo stilių bandyti suprasti, ką kūriniu norėjo pasakyti rašantysis“, – sakė E. Utarienė.


Parodos lankytojai galėjo išgirsti kiniškų kanklių muzikos skambesį, pamatyti tradicinius kinų apdarus, sudalyvauti kaligrafijos meno proceso demonstracijoje, gauti dovanų iš šio meno Kinijos grandų – čia pat ant specialaus popieriaus nupieštus kaligrafijos kūrinius. Kinijos kaligrafijos meno asociacijos vadovas, žinomas kaligrafijos meistras Chen Jianwen visiems norintiems papasakojo apie parodoje eksponuojamus savo darbus, pasidalijo mintimis apie kaligrafijos meno ištakas, taip pat šiuolaikines tendencijas.


Paroda, edukacinės dirbtuvės, paskaita Vilniaus dailės akademijoje, susitikimai leido šiek tiek labiau pažinti UNESCO saugomą Kinijos kultūros paveldą – kaligrafijos meną.


Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 

 
Atgal