Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-10-17

Auksiniai ženkliukai įteikti trims nuolat ieškantiems ir atrandantiems menininkams

Spalio 15 dieną Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 4, Vilnius) nestigo šypsenų ir plojimų.

Nuotraukoje: I. Balakauskaitė, R. Balinskas, A. Weigel.

 

Trims itin talentingiems dailininkams – Almyrai Weigel, Irmai Balakauskaitei ir Romualdui Balinskui – įteikti LDS Auksiniai ženkliukai.


Vakarą pradėjo įspūdingas šiuolaikinio šokio teatro „Aura“ pasirodymas „Sotus“. Šokėjų drabužius sukūrė Almyra Weigel, jau ne vienerius metus bendradarbiaujanti su šia kūrybinga šokių trupe – pirmuoju šiuolaikinio šokio teartu Lietuvoje.


Renginį vedusi ir laureatams prizus teikusi LDS pirmininkė Edita Utarienė į apdovanojimus paragino pažvelgti filosofiškai, sakydama, kad „visi esame apdovanoti, nes gebame kurti, tad šiandien negalime sau leisti nusiminti nei vienas“. Taip pat pirmininkė akcentavo ne tik kūrėjų svarbą, bet ir menininko ir žiūrovo simbiozę: „kalbėdami apie kūrybos reikšmę visuomenei, turėtume nepamiršti ir pačios visuomenės, žmonių, kuriems kuriame. Net jei menininkas kuria sau, jo kūrinys vis vien užbaigiamas ir labiausiai įprasminamas, kai atsiranda santykyje su stebėtoju“. Po šių pasveikinimo žodžių dėmesys sutelktas į šventės kaltininkus – laureatus.

 

A. Weigel buvo apdovanota už individualų požiūrį į medžiagą, eksperimentinę kūrėjos dvasią ir lietuviškos tekstilės meno sklaidą užsienyje. Tekstilininkės kūrybą įžvalgiai pristatė menotyrininkė dr. Lijana Šatavičiūtė-Natalevičienė, pastebėdama, kaip autorės kūriniuose informacinis triukšmas paverčiamas gilia menine prasme. Pati menininkė pasakojo, jog, gyvendama Vokietijoje, niekuomet neapleidžia Lietuvos meno lauko mintimis bei bendrais šalių projektais.


I. Balakauskaitė buvo apdovanota už autentišką, atmosferišką estetiką, egzistencinį turinį ir menų sinergiją. Menininkės kūrybos kelią apžvelgė LDS Vilniaus grafikų skyriaus pirmininkas Kazimieras Paškauskas, prisimindamas, kaip tapybą baigusi dailininkė aprėpė vis naujas dailės šakas: grafiką, skulptūrą, visuomet bendradarbiaudama ir su teatro menu. Pati I. Balakauskaitė džiaugėsi šiuo įvertinimu, akcentuodama, jog gauti pripažinimą iš kolegų menininkų – didelė garbė, nes menininkai – reiklūs kolegų kritikai.


R. Balinskui auksinis ženkliukas įteiktas už inovatyvius plastinės kalbos ieškojimus bei talpių ir universalių temų plėtojimą. Menininko kūrybą pristatė tapytoja Arūnė Tornau, pabrėžusi nuolatinius tapytojo plastinės išraiškos pokyčius, nepametant savitumo, polinkio į monochromiją. R. Balinskas sakėsi už dailės nuopelnus apdovanotas tik sykį, mokyklos laikais, todėl itin vertinantis šį garbingą menininkų pripažinimą.


Po diplomų, ženkliukų ir puokščių įteikimo ceremonijos visi svečiai keliavo į Lietuvos dailininkų sąjungos būstinę, kur laureatai ir lankytojai pratęsė pokalbius ir apžiūrėjo laimėtojų kūrinių parodą.


LDS ženkliukų laureatų parodą LDS būstinėje (Vokiečių g. 4, Vilnius) galite apžiūrėti iki lapkričio 15 dienos.


Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 
Atgal