Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-10-31

Rimto Tarabildos grafikos ir tapybos paroda „Miško pakrašty“

Paroda atidaroma spalio 24 dieną, ketvirtadienį, 17:15 Koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre (Vilniaus g. 36, Anykščiai).

Vija Tarabildienė:

 

„Medžiuose vėjas. Vėjas, negailestingai lenkiantis Pajūrio, Pamario pušis, bet čia pat karšta saulė, nuskaidrinanti tas pačias Nerijos pušų viršūnes. Tamsūs, gūdūs eglių miškai ir pelkių žaltvykslės... Perlais spindinti Baltija bei iš istorinių marių gelmių išnyrantis Kuršių kurėnas... Lygiadienio šventės liepsnų liepsna...


Tai ir dar daug įsimenančių darbų pamatysime Rimto Tarabildos jubiliejinėje parodoje „Kelionė laike“.


Vaikystėje bei jaunystėje daug laiko praleidęs piešdamas, tapydamas įvairiose gamtos vietose, apkeliavęs pėsčiomis bei dviračiu nemažą dalį Lietuvos, savo širdyje ir sieloje iki skausmo įamžinęs gimtojo krašto esmę ir grožį, perteikia tai savo darbuose.


Studijavęs grafiką VDI sukūrė keletą išraiškingų ofortų, bei litografijų ciklų. Ofortų ciklas „1863 m. sukilimas“ sukurtas dar studijuojant institute. Rimto diplominis darbas „Vilniaus miesto žali bromai“ pagal A. Liobytės žodžius, sukurtas autorine reljefine technika, buvo išleistas „Vagos“ leidyklos atskiru aplanku. Kompozicijas atliejo metale ir atspaudė reljefu savo darbo popieriaus masės lakštuose. Beje savo darbo popieriaus masę Rimtas panaudojo pirmasis lietuvių grafikoje.


1979 m. Vilniaus Universiteto 400 m. jubiliejui dailininkas paskyrė įspūdingą savo darbą. Tai ofortai: „Vilniaus universiteto astronomijos observatorija“, „A. Mickevičius“, „P. Počobutas“, „S. Daukantas“, „M. K. Sarbievijus“. Įdomaus piešinio ir kompozicijos litografijos: „Pirmasis lėktuvo išradėjas ir aviakonstruktorius Lietuvoje A. Griškevičius 1855“, „Raketų išradėjas K. Simonavičius 1650“, 3 darbų ciklas „Pirmieji knygų kūrėjai Lietuvoje (Martynas, P. Skorina, M. Mažvydas)“ bei kiti darbai.


Rimtas iliustravo nemažai knygų. Ypač įdomūs darbai ( fotografijos ir piešinio junginys) – iliustracijos A.Vienuolio knygai „Užkeiktieji vienuoliai“. 1972 – 1986 m. Respublikiniuose ir Baltijos šalių geriausių leidinių konkursuose apdovanotas 2 kartus – I laipsnio diplomais ir 3 kartus – II laipsnio diplomais. 1980 m. už grafikos darbus Talino grafikos trienalėje pelnė Rygos miesto premiją. Surengė 20 personalinių parodų. Aktyviai dalyvauja pleneruose.


10 – ajame XX a. dešimtmetyje Rimtas įkvėptas nuostabios Lietuvos gamtos bei istorijos, lyg ir sugrįžo į savo ankstyvos jaunystės vizijas, sugrįžo ir prie pamėgtos technikos – pastelė, guašas, tempera, tik dabar jau naudojant akrilinius dažus. Įspūdingas jo archainių akmenų ciklas, pieštas prie Molėtų observatorijos.


Kas paveldėta iš kūrybingos šeimos? Tai būtent tas kūrybiškas požiūris į viską. Dar tvirta, išraiškinga piešinio linija, geras kompozicijos supratimas ir didelė meilė gimtajam kraštui. Gilumine Lietuvos gamtos dvasios pajauta persmelkti beveik visi Rimto darbai.“

 

Paroda veiks iki gruodžio 9 dienos.

Koplyčia – Pasaulio anykštėnų kūrybos centras (Vilniaus g. 36, Anykščiai).
2019 10 24 - 12 09
 
Atgal