Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-11-04

Juozo Kalinausko (piešiniai ir medaliai) ir Linos Kalinauskaitės (medaliai ir juvelyrika) paroda

Paroda atidaroma lapkričio 9 dieną, šeštadienį, 18 valandą Šv. Jono gatvės (medalių) galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius).

Šv. Jono gatvės (medalių) galerija maloniai kviečia į jubiliejinę skulptoriaus Juozo Kalinausko parodą. Joje pamatysite kaip skulptoriaus tūrinis mąstymas per liniją perteiktas plokštumoje. Jo didžiausias įkvėpimo šaltinis – moters formos – atsiskleidžia įvairiais pavidalais ir technikomis ant popieriaus, šilko... Tai nėra studijiniai piešiniai, tai – improvizuotos skulptūros, kupinos skulptoriaus emocijos. Švelnių formų poezija kviečia pasigėrėti moteriško monumentalumo didybe. Parodoje bus rodomi piešiniai nuo 1962 metų.

 

Kita, labiau žinoma skulptoriaus kūrybinė pusė – medalio menas. Jau daugelį dešimtmečių tobulinama skulptūros sritis, kurios pagrindiniai herojai yra Lietuvos istorijos asmenybės bei didžiosios kovos. Parodos akcentas – dar tebekuriamas Oršos mūšis.

 

Parodos ekspoziciją papildo skulptoriaus dukros Linos Kalinauskaitės darbai. Jos kūryboje atsispindi tėvo meninis suvokimas ir idėjos, bet jau per kitokią – švelnesnę, tapybiškesnę prizmę. Dailininkės polinkis į detalizavimą medalio meną perkelia į juvelyriką, tokiu būdu sujungiant dvi meno sritis. Portretai, istoriniai ir mitologiniai siužetai vaizduojamojoje ir taikomojoje dailėje pakvies žiūrovą iš arčiau patyrinėti ir atrasti, kaip pasaulis gali tilpti delne.

 

Paroda veiks iki lapkričio 29 dienos. 

Šv. Jono gatvės (medalių) galerija (Šv. Jono g. 11, Vilnius).
2019 11 09 - 11 29
 
Atgal