Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-11-04

K. K. Šiaulyčio akvarelių paroda „Druskininkų impresijos – Ratnyčios tėkmė“

Paroda atidaroma lapkričio 8 dieną, penktadienį, 16 val. Amatų centre „Menų kalvė“ (M. K. Čiurlionio g. 27, Druskininkai).

Kęstutis K. Šiaulytis:

 

„Mano imaginacinės akvarelės – realių reginių, peizažų, meninė interpretacija, tarsi tikrovės matymo, apmąstymo, pajautos deklaracija. Asmeninė aplinkos stebėjimo patirtis, išreikšta plastikoje bei žodžiu (laikraščiuose publikuoju kelionėse sukurtas akvareles ir esė), plėtotoja realybės ribas, atskleidžia meninės kūrybos ir kasdienybės vienovę, formuoja savitą aptariamos erdvės įvaizdį. Tokių mano kūrinių stebėtojai bei vertintojai vaizduojamuose konkrečiuose, atpažįstamuose kraštovaizdžiuose atranda savo matymo šviesą. Dailininko įžvalgų monologas virsta dialogu, kuris perauga į supratimą, vizualinę darną, pripažinimą.


Imaginacines akvareles kuriu plenere, betarpiškai stebėdamas pasirinktą motyvą, tad ir visa aplinka dalyvauja šiame tvėrybos procese – vėjas į akvarelės lakštą pažeria žiedadulkių, debesys – lietaus daugtaškių, netikėtai, vos ne į dažų dėžę įsliuogusio žalčio žvilgsnis sukausto ranką, tad ji – pakeičia teptuko mostą. Vietovės energetika, genius loci įtaiga, kaip ir paukščių, vabzdžių žaismingi koncertai, pažadina kūrybinę intuiciją. Betgi, visada esi priklausomas nuo saulės, jei ji dosniai žeria spindulius – tai tik spėk teptuku glostyti popierių, jei dangus apsiniaukė, jei saulė vakarop, ar kyla rūkas, akvarelės radimasis visiškai kitoks. Siekdamas autentikos, peizažus tapau tik su toje vietovėje pasemtu vandeniu. Sakoma, vanduo turi atmintį – žinoma, mes to, kaip ir iš žemės gelmių sklindančių impulsų, telūrinių galių nematome, tačiau, esu įsitikinęs – pleneruose sukurtose akvarelėse visa kas įsismelkia.


Parodoje eksponuoju 2004–2019 metais Druskininkuose atsiradusias akvareles bei pluoštą kurortinio gyvenimo škicų.“

 

Paroda veiks iki gruodžio 20 dienos. 
 

Amatų centras „Menų kalvė“ (M. K. Čiurlionio g. 27, Druskininkai).
2019 11 08 - 12 20
 
Atgal