Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-11-06

D. Gentvainytės-Arčikauskienės ir J. Arčikausko parodos

Susitikimas su parodos autoriais įvyks lapkričio 8 d., penktadienį, 17.00, prie „Gobis/Lauko ekspo“ (Gedimino pr. 13, Vilnius) paviljono.

Dalios Gentvainytės-Arčikauskienės paroda „Ruduo. Ir vėl ruduo.“

 

Dalia Gentvainytė-Arčikauskienė:


„Gamtos studijos neturi pabaigos.


Ruduo – ta ribinė virsmo, gamtos būsena – įkvepia, motyvuoja. Jaučiuosi tos visumos dalis. Kaip ir medžiaga – molis. Žemė sąlytyje su oru, vandeniu ir ugnimi pateikia gausybę formos ir spalvos figūrų, belieka stebėti, analizuoti, surasti tinkamą kalbą....


Lyja kaštonų vaisiais, kurie, palietę žemę, skyla, byra iš savo žavių spygliuotų slėptuvių – indelių, kuriuose gali būti ne tik jie.


Česnako kvapas atbaidys visas dvasias: angelus, demonus, vampyrus, kitus astralinius kūnus. Netikusios būtybės vengia ir muzikos, ypač klasikinės, religinės, indų ragų, himnų, kalėdinių giesmių.


Manieji molio tūriai joms irgi atgrasūs...“

 

***

 

Dalia Gentvainytė-Arčikauskienė – dailininkė, keramikė ir dailės pedagogė. Gimė ir gyvena Vilniuje. Kuria konceptualią ir funkcinę, interjero ir lauko monumentalią keramiką.

 

2010–2015 m. dirbo Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centre (Vasaros g. 5) , vedė keramikos terapijos užsiėmimus žmonėms, turintiems psichikos negalią, buvo keramikos profesijos mokytoja.
Nuo 2008–2018 m. dėstė Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokykloje.
Nuo 2000 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė.
Nuo 1992 m. dirba Lietuvos vaikų ir jaunimo centre neformaliojo švietimo/ugdymo mokytoja-metodininke.

 

***


Jono Arčikausko paroda „Fleita, taurė ir garbė“


Jonas Arčikauskas:


„Mieste visada, dieną ir naktį, gausu garsų, išgirsti ir net regėti fleitą – išskirtinis nuotykis, palaiminga būsena. Miestas – be galo keista struktūra. Pasirodymas Mieste, Vilniuje – atsiprašau...


Paroda – tam tikra vieša išpažintis, kai žodžiai suprantami ne visiems praeiviams. Atsidengti mieste, kalbėtis su savim akyloje miestelėnų priežiūroje....


Stichijos ar didieji dėmenys: vandenynas, miškas, kalnai – visada mus įkvepia. Gražiai mus nuteikia ir Jūros muziejus savo programa, savo intriga pažinti! Užtverti jūros bangą ir mums parodyti muziejus negali – tarpininkauja kūryba, puiku bendrauti!“

 

***

 

 

Jonas Arčikauskas gimė 1957 m. Patilčiuose, Lietuvoje. Nuo 1979 m. gyvena Vilniuje. Virš 50 metų kuria keramikos srityje – nuo miniatiūrinių iki didelių kompozicijų interjere ir eksterjere viešose erdvėse.


Dalyvauja parodose ir simpoziumuose Lietuvoje, Suomijoje, Italijoje, Čekijoje, Danijoje, Lenkijoje, JAV.


Virš 40 metų dirba teatre: kuria dekoracijas, kostiumus, grimą, video instaliacijas, plakatus teatro spektakliams ir kinui, režisuoja, rašo libretus. Taip pat iliustruoja knygas. Statė spektaklius teatruose Lietuvoje, Austrijoje, Danijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Rusijoje, Japonijoje. Sukūrė virš 100 spektaklių, valstybinių minėjimų, akcijų ir kitų renginių.

 

***

 

Paroda veiks iki lapkričio 27 dienos. 

2019 11 08 - 11 27
 
Atgal