Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-11-06

Gabrielės Labanauskaitės video darbas/paroda „Vienatvė“

Pramantha Arte džiaugiasi galėdama pranešti, kad 2019 metų, lapkričio 1 dieną, vykdant projektą „Catàgeios. Menininko urvas – Darbai ir dienos“, yra pristatomas lietuvių dramaturgės, performansų atlikėjos Gabrielės Labanauskaitės video darbas/paroda „Vienatvė“.

„„Gimęs iš ‚AVaspo“ ir prancūzų scenografų bei video kūrėjų Nicolas Perge ir Raphaël Dupont bendradarbiavimo, – rašo kuratoriai, – „Vienatvė“ yra video darbas, atsiradęs iš unikalaus ir nepakartojamo pasirodymo/instaliacijos, įvykusios 2011 metų, birželio 18 dieną Vilniuje, festivalio „Tebūnie naktis“ programoje. Sukurtas kaip jungiamasis ryšys tarp performanso, muzikos ir poezijos „Vienatvė“ dekonstruoja menininko ir žiūrovo santykį, naudodamas koncerto pasirodymo formą dabartinei spektaklio fenomenologijai ištirti.“

 

Istorija: įamžinta savo narcisistiniame troškime, kaip voras voratinklyje, menininkė yra patalpinta į uždarą erdvę, su ją ribojančiomis sienomis, pastatytomis iš vienpusių veidrodžių: jos pačios atspindys neleidžia pamatyti žiūrovų, kurie tuo metų laisvai klaidžioja į tamsą panardintoje erdvėje aplinkui sceną. Taigi atsiranda išskirtinė atskirties, atsiskyrimo, ir pagaliau izoliacijos erdvė, kurioje destabilizuojami žiūrovo ir menininko santykiai. Atlikėjai negali ištrūkti iš dėžutės, negali išvengti žiūrovų žvilgsnių ir savo pačių atspindžių; ir svarbiausia, jie nežino ar publika juos stebi, ar vertina jų muziką ir ar ploja jiems. Būtent šioje erdvėje ir pasireiškia vienatvė.

 

„„Vienatvė”, – tęsia kuratoriai, – tai šiandienos kasdienybės skerspjūvis, kuriame pasirodymo, vaizdų ir žiniasklaidos vaidmuo pakeičia konkrečių veiksmų ir sąveikų vaidmenis. Tai šiuolaikinės visuomenės skerspjūvis, kuriame pramogų dinamika skverbiasi į pačius svarbiausius tarp žmogiškų santykių modelius, aprėpiančius visas sritis: asmeninę ir visuomeninę; ekonominę ir politinę; etikos ir estetikos. Konkrečioje realybėje, kaip ir virtualioje realybėje, kur jos unikali išskirtinumo erdvė pasirodo būtent vienatvės erdvėje.“

 

Kartu su Gabriele Labanauskaite, „Vienatvės“ performanso autore ir atlikėja, Catàgeios nagrinėja šiuolaikinio žmogaus susvetimėjimo būseną, žmogaus sutraiškyto jo paties įvaizdžio ir įkalinto narcisistiniame poreikyje įsitvirtinti ir kviečia drąsiai veikti: įveikti pramoginį žaidimą ir atgauti gyvenimo žaismą.

 

Renginys, kuruojamas Antonio Bruno Umberto Colosimo ir Marios Rosarios Gallo, vyks „Pramantha arte“ galerijoje, adresu Vico XIV Garibaldi, nr. 87, Conflenti mieste, Italijoje. Atidarymas lapkričio 1 dieną, penktadienį, 18 valandą ir bus atviras visuomenei iki 2019 metų, lapkričio 8 dienos, kiekvieną dieną nuo 17:30 iki 19:30 valandos.


Daugiau informacijos ir rezervacija: arte@pramantha.com +39 3395028498

„Pramantha arte“ galerija (Vico XIV Garibaldi, nr. 87, Conflenti miestas, Italija).
2019 11 01 - 11 08
 
Atgal