Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-11-14

LDS apie atlygį už parodas diskutavo Šiauliuose

Lapkričio 13 dieną LDS atstovės: LDS pirmininkė Edita Utarienė, menotyrininkės Ieva Baublytė ir Austėja Mikuckytė-Mateikienė lankėsi naujoje LDS Šiaulių skyriaus būstinėje (Aušros alėja 41, Šiauliai) ir vietos dailininkus supažindino su teise į atlygį už parodas.

LDS jau ne vienerius metus ieško sprendimo būdų dėl apmokėjimo galimybių dailininkams už parodas. Lietuvos kultūros taryba parėmė dailininkų sąjungos projektą „Taikomasis tyrimas dėl teisingo atlygio už parodas vizualiųjų menų kūrėjams. Aplinkos analizė“. Šiuo tyrimu norima nuosekliai suformuoti problemą, kurią patiria vizualiųjų menų atstovai, aiškiai ją įvardinti ir ištransliuoti visuomenei bei išsiaiškinti valstybinio mechanizmo sukūrimo galimybes, norint įteisinti užmokestį už vizualiojo meno kūrinių eksponavimą ir kt.


Susitikimo Šiauliuose metu E. Utarienė pirmiausia supažindino su dailininkų apklausos „Apie teisingo atlygio vizualiųjų menų kūrėjams už viešai parodose eksponuotus kūrinius / parodos surengimą“ rezultatais. Apklausoje dalyvavo 319 LDS narių.


Vėliau diskusijos dalyviams pristatyta kultūros institucijų apklausos „Apie teisingo atlygio vizualiųjų menų kūrėjams už viešai parodose eksponuotus kūrinius / parodos surengimą“ rezultatų apžvalga. Apklausoje dalyvavo 89 parodas organizuojančios institucijos.


Pirmininkė trumpai pristatė, kokia yra apmokėjimo menininkams už parodas situacija kitose Europos šalyse: Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, kaimyninėse Baltijos šalyse ir kt.


Šis pristatymas ir diskusija vyks ir kituose LDS skyriuose: lankysimės Panevėžyje, Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Taip pat papildomai rengiami susitikimai su kultūrinių institucijų atstovais.


Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 
Atgal