Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-11-18

Gediminas Pranckūnas „Pakraščiais. Peizažo likučiai“. Fotografija

Paroda atidaroma lapkričio 20 d., trečiadienį, 18 val., Krematoriume (Maironio g. 6, Vilnius (VDA senųjų rūmų II kiemas)).

„Vilniuje yra daug pakraščių – vietų palei kraštą. Tarkim, tai kažkada buvusios miesto ribos, už kurių tvyrojo laukai, arba dabartiniai aplinkkeliai, atrėžę nuo miesto priemiesčius. Keistos, beveik laukinės vietos. Čia dirbtinis landšaftas gretinasi prie natūraliai išlikusių gamtos lopinėlių, greitkelį įrėmina pylimai ir šlaitai, protarpiais iškyla dirbtinės kalvelės ir salelės.

 

Kartais važiuojant aplinkkeliu staiga ima ir atsiveria toks vaizdas, tarsi susidėlioja, įgauna baigtinį pavidalą, užsifiksuoja galvoje ir sukelia neramų norą ten atsidurti. Imi kamerą ir eini ten pabūti. Nors aplink nuolat garsingai zuja automobiliai, užkopus į šlaitą ar kirtus kelią ir atsidūrus salelėje su varganu miškeliu, apima tylaus nuščiuvimo jausmas. Tyros, palaimingos, nelytėtos vietos. Kur ne kur vos įžiūrimas takelis, kokio nors gyvūno išgulėta žolė. Tyloje ir pakraščių vėjyje veriasi netikėti vaizdai“.

 

Gediminas Pranckūnas (g. 1958 m. Vilniuje) 1988 m. baigė tapybą Vilniaus dailės institute (dabar – Vilniaus dailės akademija). Meninės strategijos – tapyba ir analoginė fotografijos technika. Tai 17-toji ( 9-toji fotografijos) autorinė paroda.

 

Paroda veiks iki gruodžio 10 dienos

Krematoriumas (Maironio g. 6, Vilnius (VDA senųjų rūmų II kiemas)).
2019 11 20 - 12 10
 
Atgal