Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-11-18

LDS nariui Stasiui Eidrigevičiui įteiktas aukščiausias Kultūros ministerijos apdovanojimas

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas tapytojui, grafikui, iliustratoriui Stasiui Eidrigevičiui praėjusią savaitę įteikė aukščiausią Kultūros ministerijos skiriamą apdovanojimą – garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Įteikime dalyvavo ir LDS pirmininkė Edita Utarienė.

Pasak kultūros ministro, turbūt niekada nėra per maža įvertinti S. Eidrigevičiaus kūrybą, nes: „Stasys Eidrigevičius yra tas žmogus-tiltas, per kurį eina daugybė ryšių su mums gretima lenkų kultūra [...] Šis apdovanojimas – simbolinis menininko kūrybos turinio, laikysenos, atsidavimo įvertinimas. Kartais nelengva suprasti, iš kur Stasio Eidrigevičiaus darbuose sklinda šviesa, kas yra jos šaltinis. Pastebėjau, kad šio menininko kuriamų personažų akyse dažniausiai spindi šviesos taškelis. Greičiausiai tai šviesa iš vidaus, ta savoji šviesa“, – sakė ministras M. Kvietkauskas.


E. Utarienė pasveikino dailininką S. Eidrigevičių, linkėdama neišsenkančio įkvėpimo, kūrybinio entuziazmo ir sėkmės. Pirmininkė sakė labai vertinanti šio dailininko kūrybos unikalumą, besižavinti jo lakia vaizduote ir išlavintu estetikos pojūčiu. Pagarbą kelia glaudūs dailininko saitai su Lietuva, malonus betarpiškas bendravimas, dalijimasis kelionių įspūdžiais ir mintimis apie gyvenimą.


Lenkijoje gyvenantis menininkas atvyko į Kultūros ministeriją atsiimti rugsėjo mėnesį jam skirto apdovanojimo už daugiasluoksnę kūrybą, išsiskiriančią savitu metaforų prisotintu meniniu braižu ir žaismingu, įtraukiančiu meninės minties pasauliu.


Kultūros ministerijos tradiciniai apdovanojimai „Nešk savo šviesą ir tikėk“ yra padėka už daugelio metų darbą kultūros ir meno srityje, už kūrybą ir jos sklaidą.


S. Eidrigevičius – Lietuvoje ir pasaulyje žinomas kaip tūkstančių piešinių, šimtų tapybos darbų, ekslibrisų, miniatiūrų, pastelių, koliažų, plakatų, knygų iliustracijų, įvairių žanrų fotografijų, taip pat skulptūrų, instaliacijų, performansų, teatro spektaklių ir straipsnių kultūros spaudoje autorius. Jo kūryba įvertinta 35 svarbiais tarptautiniais apdovanojimais.


Menininko kūrinių yra Lietuvos ir Lenkijos muziejuose, Britų muziejuje Londone, Modernaus meno muziejuje Niujorke, Nacionalinėje bibliotekoje Vašingtone, Vatikano muziejuje, Tokijo kūrybos galerijoje, privačiose kolekcijose Lietuvoje ir užsienyje.


Tekste remtasi lrt.lt ir Lietuvos dailininkų sąjungos informacija

 
Atgal