Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-11-19

Lietuvos meno kūrėjų asociacija (tarp jų ir LDS) deda visas pastangas, kad mokesčiai menininkams nekiltų

Performansas/akcija: Tokia Meno kūrėjų asociacijos malda (žr. iliustraciją) netrukus atsidurs Raudų sienoje Jeruzalėje ir, viliamės, nukeliaus tiesiai Dievui į ausį.

Prezidento siūlymu užregistruotas GPM įstatymo keitimo projektas, pagal kurį siūloma pakeisti GPM tarifą nuo 15% į 20%. Be to siūloma keisti GPM kredito skaičiavimo formulę. Nukentėtų ir taip viena labiausiai pažeidžiamų gyventojų grupių: meno kūrėjai, dirbantys pagal nuo autorines, intelektines, paslaugų, licencines sutartis, individualią veiklą pagal pažymą bei būsimieji senjorai.


Juolab, kad daugelis autorių jau yra sudarę sutartis ateinantiems metams, ir pasiskaičiavę mokesčius pagal galiojančias tvarkas, nes kūrybinis darbas dažnai trunka ne vieną dieną, mėnesį, o neretai ir kelerius metus (skulptoriai, kompozitoriai, rašytojai ir t.t.) ir tai labai ženkliai sumažins jų pajamas. Praeitais metais buvo žadėta, kad trejus metus mokesčiai nesikeis.

 

LR Finansų ministerija parengė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo projektą, kuriuo siūloma plėsti fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamojo turto apmokestinimo bazę. Siūloma dabar galiojančią 220 tūkst. eurų neapmokestinamąją vertę sumažinti iki 100 tūkst. eurų. Mokestį mokėtų apie 37 tūkst. asmenų, iš jų apie 26 tūkst. – Vilniuje, tarp jų menininkų šeimos, dažnu atveju paveldėjusios patalpas ir naudojančios jas kūrybiniam darbui.

 

Lietuvos meno kūrėjų asociacija, tarp jų ir Lietuvos dailininkų sąjunga, deda visas pastangas, kad mokesčiai menininkams nekiltų.

 

 
Atgal