Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-11-27

Leonardo Tūro kūrybos paroda „Su šv. Kalėdom!”

Paroda vyksta gruodžio 6 d. – sausio 5 d. VGTU Bibliotekos Galerijoje A (Saulėtekio al. 14).

Leonardo Tūro kūrybos paroda VGTU patalpose vyksta jau antrą kartą. Šį sykį tai yra jo 16 – oji asmeninė paroda, kurioje eksponuojama 20 skaitmeninės tapybos darbų. Kūriniai patraukia savo ekspresyvumu ir švelnia nostalgija praeičiai. Dažnai optimistiški, žaliai raudono kolorito, kaip ir jo mažosios dukterėčios žaliai raudonas pasaulis.


L. Tūras gimė 1982 m. Vilniuje. Baigė audiovizualinio meno studijas Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje, su pagyrimu 2017 m. baigė LEU vizualiųjų menų magistrantūrą. Nuo 2019 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) ir Eurazijos dailininkų sąjungos (EDS), LATGA narys.


Prieš tai jau buvo sukūręs nemaža meno darbų, išbandė įvairias kūrybos technikas. Dalyvavo įvairiose dailės parodose, iš kurių jam labiau įsimintinos buvo Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus m. paroda-konkursas „Dailininkas ir miestas”, Gdansko tarptautinis tapybos konkursas „Barwy Morza” (2012 m.), kuriose eksponavo akrilo dažais, aliejumi tapytas drobes. Jo darbai nuoširdūs, jis jaučia spalvas, geba kurti erdvinį vaizdą.


Jau ankstesniuose paveiksluose išryškėjo reljefiškai laisvos šiuolaikinės abstrakcijos. Pastaruosius kelerius metus susidomėjęs skaitmenine tapyba, randa joje daug galimybių saviraiškai. Tuos darbus atlieka mažiausio dydžio akvareliniu teptuku, nenaudodamas jokių filtrų ar efektų. Norint išgauti geriausią kokybę, tenka skirti maksimaliai laiko ir pastangų. Leonardas kūrybai skiria visą laisvalaikį ir nežada sustoti kurti bei tobulėti.


Vieni iš paskutinių skaitmeninės tapybos darbų „Pavasaris slėnyje” 2019 m. kovo mėn. laimėjo I-ąją vietą tarptautiniame šiuolaikinio meno konkurse „Vanguard Today” Maskvoje.


Netrukus 2019 m. gegužės mėn. Leonardo darbas „Aukso dulkėm” laimėjo II-ąją vietą Monako skaitmeninės dailės festivalyje.

 

Paroda veiks iki 2020 sausio 5 dienos

VGTU Bibliotekos Galerija A (Saulėtekio al. 14).
2019 12 06 - 2020 01 05
 
Atgal