Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-12-04

Knygos „Kai Kaunas buvo Kaunas. Pasivaikščiojimai po miestą 1938 m.“ pristatymas

Knyga pristatoma gruodžio 12 d., ketvirtadienį, 17 val., Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Istorinėje LR Prezidentūroje (Vilniaus g. 33, Kaunas).

Kartu su autore į 1938-uosius laikinosios sostinės metus nusikels menotyrininkė Daiva Citvarienė ir istorikas Kastytis Antanaitis. Renginį moderuos žurnalistė Raminta Jonykaitė.

 

Istorikės G. Milerytės-Japertienės knyga „Kai Kaunas buvo Kaunas“ perkelia skaitytojus į porą gražių 1938 metų vasaros dienų ir parodo laikinąją sostinę ano meto valdininko akimis. Šis ponas atvyksta traukiniu iš Klaipėdos į Kauną sutvarkyti reikalų Finansų ministerijoje ir maloniai praleisti laiko sparčiai gražėjančiame ir modernėjančiame mieste. Su juo mes drauge vaikštome po miestą, einame pietauti, sutinkame seniai matytus pažįstamus ir, be abejonės, – stebime, kas vyksta Kaune. Per dvi dienas įsivaizduojamas veikėjas papasakoja Kauno istoriją ir aptaria daugybę ano meto realijų, aprašo savo matomos kaunietiškos kasdienybės vaizdus, prisimena praeitį ir netgi pasidalija populiariausiais gandais. Mauzoliejus ir restoranai, ministerijos ir bankai, „Pienocentras“ ir kirpykla – smalsusis valdininkas nepraleidžia nei vienos įstaigos, pro jo akis neprasprūsta nei viena smulkmena. Su pasakotoju drauge mes netgi einame į pasimatymą!


Ši knyga – savotiška laiko mašina, leidžianti ne tik sužinoti, kaip puošėsi ir ką valgė, kur gyveno ir kaip pramogavo, kuo važinėjo ir kaip atrodė kauniečiai ir miesto svečiai ir kiek kas anuomet kainavo. Tai – anaiptol ne romanas, o istorinis tyrimas. Tačiau sklandus pasakojimas ir tarsi gyvi ano meto personažai kartais priverčia pamiršti, jog skaitai autentiškais šaltiniais pagrįstą ir autentiškomis fotografijomis iliustruotą istoriją. Svarbiausias Kaunui XX a. laikotarpis atgyja tiesiog akyse ir laikinoji sostinė vėl išgyvena anuometinio savo klestėjimo laikus.

 

 

 

 

Papildoma informacija teikiama: tel. 8 37 201778

Maloniai kviečaime atvykti.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Istorinėje LR Prezidentūra (Vilniaus g. 33, Kaunas).
2019 12 12
 
Atgal