Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-12-05

Teresės Blažiūnienės paroda „Labanoro gėlės“

Paroda atidaroma gruodžio 5 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius).

Parodos atidaryme dalyvaus parodos autorė Teresė Blažiūnienė, Labanoro Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčios kunigas Jurgis Kazlauskas ir restauratorius doc. dr. Juozapas Blažiūnas, kuris renginyje pristatys medinio paveldo apsaugos problematiką Lietuvoje.

Teresė Blažiūnienė:

 

2009 m. gruodžio 21 d. sudegė medinė Labanoro bažnyčia. Jei ne šis gaisras – senoji bažnyčia jau būtų šventusi 200 metų jubiliejų ir būtų pagerbtos gausios šios šventovės turėtos kultūros paveldo vertybės, tačiau…


Tvarkant gaisravietę kunigas Jurgis Kazlauskas kreipėsi į visus parapijos ir atvykusius padėti geros valios žmones, kad jie atidžiai peržiūrėtų gaisravietę, viską surinktų. Žmonės sijojo pelenus, rinko, ką dar buvo galima rasti: išsilydžiusius votus, liturginių indų likučius, daugybę įvairaus dydžio kaltinių vinių, apdegusius liturginius rūbus… Kunigas Jurgis Kazlauskas patikėjo restauratorei Teresei Blažiūnienei iš ugnies paženklintų rastų liturginių daiktų sukurti sakralinio meno kompozicijas – paveikslus. Su didele pagarba ir atsakomybe prasidėjo ilgas kūrybinis procesas.

 

Kunigas Jurgis Kazlauskas man patikėjo iš ugnies paženklintų rastų liturginių daiktų sukurti sakralinio meno kompozicijas – paveikslus. Su didele pagarba ir atsakomybe prasidėjo ilgas kūrybinis procesas.


2012 m. kartu su bendraautoriais dukra Akvile Blažiūnaite ir Petru Janaušeku iš surinktų kaltinių vinių sukūrėme erdvinių paveikslų ciklą ,,Labanoro vinys“. 2013 m. iš kaltinių vinių kartu su bendraautore Akvile Blažiūnaite sukūrėme 14 Kryžiaus kelio stočių, kurios papuošė 2011 m. naujai atstatytą ir pašventintą bažnyčią.


Ciklo ,,Labanoro gėlės“ paveiksluose – perėjusių ugnį ir vandenį liturginių arnotų, stulų likučiai sukomponuoti koliažo principu. Juose atsispindi ryšys tarp praeities ir dabarties. Asociacijos su kunigų, vilkėjusių liturginius rūbus, pasakytais žodžiais, gaisro nakties neviltis ir tikinčiujų skausmas, persipina su kūrybine mintimi, kaip išsaugoti, nes viskas labai trapu… Šie darbai gimė kaip ilgo kūrybinio proceso rezultatas, dėliojant išlikusias liturginio rūbo detales, ieškant geriausio sprendimo, kuris sudomintų Labanoro bažnyčioje besimeldžiančius žmones. Šiuo metu bažnyčioje eksponuojama apie 30 paveikslų iš ciklo ,,Labanoro gėlės''. Šioje parodoje eksponuojami 2019 m. sukurti paveikslai.


Paroda veiks iki 2020 m. sausio 5 d.

Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius).
2019 12 05 - 2020 01 05
 
Atgal