Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-12-06

Leonardo Tūro paroda „Plunksnos ir klijai”

Paroda veiks sausio 8–kovo 2 dienomis Respublikinėje Vilniaus Psichiatrijos Ligoninėje (Parko g. 21 (buv. 15), Naujoji Vilnia).

Leonardo Tūro, skaitmeninio meno paroda „Plunksnos ir klijai” šiose patalpose kabės 2 mėnesius nuo sausio 6 iki kovo 2. Šį sykį tai yra jau 17–oji jo asmeninė paroda, kurioje eksponuojama 20 paskutinių skaitmeninės dailės darbų, sukurtų 2016-2019 m.. Kūriniai patraukia savo ekspresyvumu ir švelnia nostalgija praeičiai. „Plunksnos ir klijai” dėl to, kad angelai turi sparnus, padarytus iš plunksnų, kurias suklijuoti galima nebent klijais. Jis irgi vienas tokių.


L. Tūras (Crash) gimė 1982 m. Vilniuje. 2009 m. Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje įgijo audiovizualinio meno bakalauro diplomą, o 2017 m. su pagyrimu baigė LEU vizualiųjų menų magistrantūrą. Nuo 2019 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) ir Eurazijos dailininkų sąjungos (EDS), LATGA narys. Jo darbai nuoširdūs, jis jaučia spalvas, geba kurti erdvinį vaizdą.


Prieš tai jau buvo sukūręs nemaža meno darbų, išbandė įvairias kūrybos technikas. Dalyvavo grupinėse dailės parodose, iš kurių jam labiau įsimintinos buvo Lietuvos dailininkų sąjungos Vilniaus m. dailininkų paroda-konkursas „Dailininkas ir miestas”, Gdansko tarptautinis tapybos konkursas „Barwy Morza” (2012 m.), kuriose eksponavo akrilo dažais, aliejumi tapytas drobes. 2019 m. dalyvavo daugybėje meno parodų ir konkursų, iš kurių du laimėjo: vienas iš paskutinių skaitmeninės tapybos darbų „Pavasaris slėnyje” kovo mėn. laimėjo I-ąją vietą tarptautiniame šiuolaikinio meno konkurse „Vanguard Today” Maskvoje, netrukus. gegužės mėn. kitas jo darbas „Aukso dulkėm” laimėjo II-ąją vietą Monako skaitmeninės dailės festivalyje.


Jau ankstesniuose paveiksluose išryškėjo reljefiškai laisvos šiuolaikinės abstrakcijos. Pastaruosius kelerius metus susidomėjęs skaitmenine tapyba, randa joje daug galimybių saviraiškai. Tuos darbus atlieka mažiausio dydžio akvareliniu teptuku, nenaudodamas jokių filtrų ar efektų stengdamasis išgauti maksimalią kokybę per ilgiausią laiko tarpsnį.

 

Paroda veiks iki 2020 kovo 2 dienos

Respublikinė Vilniaus Psichiatrijos Ligoninėje (Parko g. 21 (buv. 15), Naujoji Vilnia).
2019 01 08 - 2020 03 02
 
Atgal