Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-12-12

Ričardo Garbačiausko paroda „Augalo genezė“ (tapyba tušu)

Paroda atidaroma gruodžio 13 d., penktadienį, 14 val. Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos meno galerijoje „2019“ (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius).

Ričardas Garbačiauskas:

 

„Atradimai ir paklydimai – neišvengiami procesai, lydintys vidinių ieškojimų klystkelius. Ne veltui šis įžanginis teiginys atsiranda parodos anotacijoje. Lyg ir nedaug bendro tarp Rytų senosios klasikinės vizualaus meno kultūros ir šiuolaikinio europinio (lietuviško, baltiško...) vizualaus meno. Tačiau šiuos meno reiškinius sieja aibė nematomų gijų, siekiančių XX a. pradžią. Senovės kinų ir japonų pasaulio suvokimo vaizdiniai, poezija ir šiandien turi (tiesiogiai ar netiesiogiai) didelę įtaką Vakarų dailei, menininkams, jų ieškojimams ir kūrybai. Ne veltui taip sparčiai kuriasi įvairios kūrybinės ir edukacinės studijos, kuriose entuziastai ir profesionalūs menininkai gali gilintis į Rytų meno paslaptis.


Augalo genezė – tai tiesiog netikėta mano kūrybos atkarpa, leidžianti nuklysti į senosios kinų ir japonų tapybos lauką. Iš tiesų ši paroda apie augalą apima siaurą teminę sritį, leidžia interpretuoti, fantazuoti augalo, augimo, kaitos temomis. Sunku atsispirti norui „patapyti“ japonų ar senosios kinų tapybos stiliumi, nes jis įtraukia, žavi, paveikia. Stebint senąją Rytų tapybą neišvengiamai jauti hieroglifų grafinį būvimą – kaip vienas kitą papildančius elementus. Mano darbuose hieroglifų nėra, nors bendras kūrinių charakteris gali priminti kaligrafijos meno pavyzdžius.“

 

Paroda veiks iki 2020 m. sausio 30 d.

Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos meno galerija „2019“ (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius).
2019 12 13 - 2020 01 30
 
Atgal