Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-12-27

Romualdo Balinsko solo paroda „Pašvęsta kolekcija“

Paroda atidaroma sausio mėn. 4d., šeštadienį, 13:00 Videniškių vienuolyno muziejuje (veikiančiame buvusiame atgailos kanauninkų viršininko name) (Molėtų raj., Videniškių k., Šilelio g. 6a).

Videniškių vienuolyno muziejuje (veikiančiame buvusiame atgailos kanauninkų viršininko name) rengiamų parodų jungiamoji idėja ir tikslas yra šiuolaikinio meno, susijusio su Tikėjimu ir religingumo formomis, pristatymai. Ši idėja galutinai išsikristalizavo 2018 metų lapkričio 8 dieną, popiežiui Pranciškui palaimintuoju paskelbus su Videniškiais kilmės, giminystės, atminimo puoselėjimo saitais tampriai susijusį kunigaikštį Mykolą Giedraitį (~1420–1485), kilusį iš šio Lietuvos kampo.


Tad nenuostabu, jog 2020 metus Videniškių vienuolyno muziejus pradeda su personaline Romualdo Balinsko paroda, į(si)pareigojančiu pavadinimu bei tema – „Pašvęsta kolekcija“. Romualdas yra vienas iš nedaugelio nūdienos menininkų, kurio asmeninis tikėjimas atsispindi jo tapybos visumoje. (Kita vertus, provokuojant pačiam menininkui, galima paklausti – ar tapyba, arba net jos suvokimas, taip pat yra įmanoma be tikėjimo?). Tai ir su klasikiniais įvaizdžiais ir krikščioniškosios ikonografijos parafrazės koreliuojantys motyvai, ir altorinių kompozicijų tiesiogiai-netiesiogiai įkvėptos temos, ir, galop, pati paveikslų dvasia, kupina sakralios paslapties. Religinėmis ar kvazireliginėmis (reikia pastebėti, kad tapytojas pasižymi ir subtiliai ironišku aplinkos bei potyrių fiksavimu) temomis tapoma ne pagal kažkokius išoriškai institucinius užsakymus, bet iš vidaus, širdies, „dūšios“ – tai įsikūnija ir ypatingai plastikoje. R. Balinsko tapyba – tartum tęsianti klasikinę tradiciją, pagarbiai jai asistuojanti, bet kartu – ypatingai individuali, asmeniška, jautresnei akiai linkusi apsinuoginti ir atsiverti. Visa tai (lyg kuo tikriausias Tikėjimo slėpinys pašvęstam žmogui) materializuojasi emocionaliuose spalviniuose deriniuose, ekspresyviuose potėpiuose, faktūriškuose paviršiuose ir taikliai apibendrintame piešinyje.

 

***

 

Romualdas Balinskas gimė 1959 m. Šiauliuose. 1982 m. baigė Šiaulių pedagoginį institutą. 1984-1986 m. gyveno Panevėžyje ir Žibartonių kaime. Nuo 1986 m. gyvena Vilniuje. 1988–2002 m. dirbo žurnalo „Moksleivis“ meniniu redaktoriumi. Nuo 2002 m. – laisvai samdomas spaudos dailininkas, dirbęs su „Gimtojo žodžio“, „Versus Aureus“ leidyklomis. Šiuo metu bendradarbiauja su leidykla „Katalikų pasaulio leidiniai“. Parodose dalyvauja nuo 1984 m. Nuo 1990 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Yra surengęs daugiau nei 40 personalinių parodų Lietuvoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Indijoje. Darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje.

 

***

 

Paroda veiks iki 2020 kovo 4 dienos.

Videniškių vienuolyno muziejus (Molėtų raj., Videniškių k., Šilelio g. 6a).
2020 01 04 - 2020 03 04
 
Atgal