Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2019-12-30

Europos investicijų banko (EIB) institutas siūlo rezidenciją Liuksemburge

Europos investicijų banko (EIB) institutas džiaugiasi, galėdamas pranešti apie savo menininkų veiklos plėtros programą (ADP) 2020 m.

Paraiškų teikimo terminas: 2020 m. sausio 16 d., ketvirtadienis iki 24 val.

 

EIB institutas ieško VIENO vizualiojo jaunojo menininko (gimusio po 1985 m. sausio 1 d.) ir kilusio iš ES narės, kuris kurtų tema „Sutrikdymas: žmogaus įspaudas“ („Disruption: The Imprint of Man“) ir VIENO vizualiojo jaunojo menininko (gimusio po 1985 m. sausio 1 d.) ir kilusio iš ES narės, kuris kurtų tema „Istorijos (de)konstrukcija“ („(De)Construction of History“).


ADP siūlo kylantiems Europos vizualiesiems menininkams 2020 m. 6–8 savaites trunkančią rezidenciją Liuksemburge, leidžiančią jiems plėtoti savo meninę veiklą ir sukurti naują(-us) kūrinį(-ius). Kūrybiniame procese rezidentui padėtų garsus suomių menininkas Jorma Puranenas.


Reikalavimai


• Gimęs po 1985 m. sausio 1 d. Menininkų dueto atveju abu nariai turėtų būti ≤35 metų;
• ES pilietybė. Menininkų dueto atveju abu nariai turėtų turėti ES pilietybę;
• Laisvai kalba angliškai;
• Kūriniai visų žanrų;
• Konkursas nemokamas;


Biudžetas ir trukmė


EIB institutas padengs menininkų kelionių į Liuksemburgą ir iš jo (rezidencijos) bei į Jorma Puraneno studiją ir iš jos (iki rezidencijos pradžios) išlaidas.


Menininkai gaus 100 Eur vienodo dydžio dienpinigius, skirtus pragyvenimo išlaidoms padengti rezidentūros laikotarpiu ir visas ar dalį jų kūrinio sukūrimui skirtų išlaidų bei bus nemokamai suteikta gyvenamoji/darbo vieta.


Be to, kas išdėstyta aukščiau, menininkams rezidentūros pradžioje bus skiriama 500 Eur išmoka už produkciją (kūrinius), o pasibaigus rezidencijai – 1000 Eur. (sėkmės užmokestis), su sąlyga, kad jie pagamino kūrinį ar kūrinius.


Rezidencija Liuksemburge vyks nuo 2020 m. gegužės pradžios iki birželio pabaigos.


Baigęs rezidentūrą, EIB apsvarstys galimybę iš menininko įsigyti vietoje pagamintą meno kūrinį.

 

Paraiškos teikimo tvarka


Visos paraiškos turi būti pateiktos internetu.
Pildyti čia: https://institute.eib.org/application-form-for-artists-development-programme/

 

Pildant paraiškos formą, taip pat pridedami:


- Gyvenimo aprašymas anglų kalba (iki 4 puslapių), kuriame prašome nurodyti išsilavinimą, darbo patirtį, solo ir grupes parodos, taip pat paminėjimus žiniasklaidoje.
- Motyvacinis laiškas anglų kalba su idėjomis, kurias planuojate nagrinėti rezidentūros metu pagal siūlomą temą (iki 1 000 žodžių)
- Portfolio (iki 8 puslapių PDF, A4 formatu), kad atsiskleistų reprezentatyvus dalyvių darbų kontekstas
- Dvi profesionalių meno ekspertų rekomendacijos, kurie būtų susipažinę su dalyvio menu, (pridėti jų vardus ir kontaktinius duomenis)
- Trumpas paaiškinimas, kaip dalyvis sužinojo apie programą


Atranka


Atrankos komisijos nariai: Jorma Puranen (mentorius), EIB Meno komiteto nariai ir išoriniai meno patarėjai atrinks kandidatus pagal jų darbų meninę kokybę, motyvaciją ir potencialą išnaudoti visas galimybes, kurias siūlo rezidencija ir jų praktikos atitikimas EIB instituto kultūrinėms aplinkybėms.

 

Atrinkti kandidatai bus informuoti apie komisijos sprendimą el. paštu 2020 m. kovo mėn.


Paraiškų teikimo terminas: 2020 m. sausio 16 d., ketvirtadienis iki 24 val.


Visos paraiškos, neatitinkančios nustatytų reikalavimų, bus automatiškai diskvalifikuotos.

 

Daugiau apie konkursą:


https://institute.eib.org/2019/11/call-for-applications-for-the-artists-development-programme-2020-disruption-the-imprint-of-man/


Taip pathttp://www.ldsajunga.lt/Konkursai1

 
Atgal