Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-01-08

Apklausų dėl atlygio už parodas rezultatai

Šią žiemą LDS delegacija ir pirmininkė Edita Utarienė lankėsi LDS skyriuose (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių) ir kvietė vietinius dailininkus ir visus norinčius pasikalbėti apie atlygį dailininkams už parodas ir kitus svarbius dalykus.

Nuo pat projekto „Taikomasis tyrimas dėl teisingo atlygio už parodas vizualiųjų menų kūrėjams. Aplinkos analizė“ vykdymo pradžios buvo ne tik rengiami seminarai, susitikimai su dailininkais Lietuvoje, bet ir dalyvauta tarptautinėse diskusijose bei konferencijose užsienyje. Taip pat susitikta su valdžios institucijų atstovais bei diskutuota su įstaigomis, rengiančiomis parodas tiek didžiuosiuose miestuose, tiek regionuose.


Apsikeisdami patirtimis ir žiniomis, kartu ieškome Lietuvai paties tinkamiausio modelio, įgalinančio atlygį dailininkams už parodas, kuris apimtų tiek autorinių teisių honorarą, tiek ir užmokestį už darbą rengiant parodą.


LDS įgyvendino vizualiojo meno atstovų ir parodų organizatorių apklausas, siekiant įvertinti dailininkų bei institucijų požiūrį į dabartinę vizualiojo meno kūrėjų socialinę situaciją bei aktualinti tikslą sukurti atlygio už parodas valstybinį mechanizmą. Apklausoje dailininkams dalyvavo daugiau nei trečdalis respondentų, LDS narių. Apklausoje institucijoms dalyvavo net 89 parodas organizuojančios institucijos.  

 

Su apklausų duomenimis galite susipažinti čiahttp://www.ldsajunga.lt/Dokumentai (dokumentai „Menininkų_tyrimas 2019“ ir „Institucijų_tyrimas 2019“). 

 
Atgal