Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-01-24

JUBILIEJINĖ SKULPTORIAUS LEONO STRIOGOS PARODA

Sausio 30 d., ketvirtadienį, 16 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) vyks Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, skulptoriaus Leono Striogos parodos „Bėga bėga gyvenimas“ pristatymas.

Renginyje dalyvaus smuikininkė Ilona Klusaitė, moderuos menotyrininkė Rimantė Tamoliūnienė.

 

Ši jubiliejinė mažosios plastikos ir piešinių paroda – tai dar viena skulptoriaus dovana jo kūrybos gerbėjams. L. Strioga bėgančioje gyvenimo tėkmėje išlieka vienas aktyviausių ir ryškiausių mažosios plastikos atstovų, jo įnašas į šią sritį jau skaičiuojamas šimtais darbų. L. Striogos kūrybinės idėjos nuolat atsiremia į pagarbą žmogui, dėmesį jo vidiniam pasauliui, į santykį su tuo, ką galima pavadinti giliai suvokta tiesa. Filosofinis ir kultūrinis menininko akiratis mažosios plastikos darbuose apima platų humanistinių vertybių spektrą, kuriame nekomplikuotai telpa ne tik jo minčių ir emocijų gilumas, bet ir fiksuojama garsių Lietuvos asmenybių pasaulėjauta, jų sąšauka su humanistiniu pradu, gyvensenos bruožai. Tai rodo aktyvų skulptoriaus santykį su aplinka ir pasaulio kultūra apskritai. Todėl ir šioje parodoje žiūrovas atpažins ne tik paties menininko autoportretus, bet ir kitus žymius arba autoriui įdomius žmones.

 

Nuoširdi ir jautri Leono Striogos mažoji plastika linkusi į kameriškumą ir intymumą, o jausmų ir idealų sugestiją sustiprina kūrinių poetinio vaizdo savitumas. Menininko kūrinius daugelis nesunkiai atpažįsta iš unikalios kapotinės technikos, kuri suteikia jo darbams savitą paviršių faktūrą.

 

Jubiliejinėje L. Striogos parodoje turėsime galimybę pasidžiaugti ir jo naujais darbais, ir kiek ankstesne kūryba. Kviečiame dalyvauti!

 

 

Kauno apskrities viešosios bibliotekos
Kultūros vadybos skyrius
tel. 8 37 32 44 17
renginiai@kvb.lt

 

Kauno apskrities viešoji biblioteka
2020 01 30
 
Atgal