Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-01-27

PARODA ,,GOBELENAS VAKAR IR RYTOJ“

Paroda atidaroma Jonavos kultūros centre vasario 7 d., 17.00 val.

Nuo 2009 m. kasmet rengtas projektas „Kitokia tekstilė“ palaipsniui peraugo į kuruotas temines parodas, turinčias didelę išliekamąją vertę. Pagrindinis projekto tikslas ir misija išlieka tas pats – skleisti tekstilės meno idėjas Lietuvos (o taip pat ir kaimyninių šalių) regionuose, įsikūrusiuose atokiau nuo kultūros ir meno centrų, todėl projekte yra ypač svarbus edukacinis momentas.


Važinėjant su parodomis ,,Lietuviška tapatybė tekstilėje“, ,,Simbolių kalba šiuolaikinėje tekstilėje“, bendraujant su žiūrovais ne kartą išgirdome klausimą: ,,O kur gobelenai ?“ Supratome, kad reikia atgaivinti šią ypatingai imlią darbui techniką.
Projektas „Gobelenas vakar ir rytoj“ yra skirtas sukurti platformą ir parodyti, kad dailininkai vis dar kuria šia tekstilės technika, nepaisant to, kad tai labai ilgas ir daug darbo reikalaujantis procesas. Tokia ir yra pagrindinė parodos idėja bei misija – atgaivinti, palaikyti ir puoselėti gilias tradicijas turinčias tekstilės technikas.

 

Parodos dalyviai: Andrius Valius, Austė Guogaitė, Auksė Draugelienė, Danguolė Brogienė, Danguolė Čachavičienė, Danutė Valentaitė, Danutė Jonelienė, Elma Šturmaitė, Irena Piliutytė, Laimutė Kozlovienė, Liucija Banaitienė, Marijona Sinkevičienė, Milda Dulkytė, Rūta Narvydienė, Virginija Kirvelienė, Zinaida Dargienė, Vaiva Lašienė, Birutė Sarapienė.

 

Parodos kuratorė - LDS Kauno skyriaus tekstilės sekcijos pirmininkė Birutė Sarapienė

Jonavos kultūros centras
2020 02 07 - 2020 03 02
 
Atgal