Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-02-10

Filmų „Įkvėpti laisvės“ ir "Nuogi jausmai medyje“ peržiūra ir susitikimas su autoriais

2020 m. vasario 14 d., penktadienį, 18.00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

„Įkvėpti laisvės“ – trumpametražių filmų ciklas apie garsiausius Lietuvos dailininkus, kūrėjus, prisidėjusius atkuriant Lietuvos valstybę ir aktyviai veikusius Sąjūdžio metais. Garsūs dailininkai dalijasi prisiminimais bei mintimis apie kūrybą ir laisvę, laisvo žmogaus ir menininko fenomeną. Šie trumpametražiai filmai – tarsi savotiška laiko ir erdvės transformacija, išsauganti istorinį dokumentinį turinį ir apmąstanti jį iš laiko perspektyvos. Filme rodomos ištraukos iš archyvų įrašų, istorinių dokumentų nuotraukos. Ciklas turėtų būti įdomus ne tik dailininkų bendruomenei, bet ir didžiajai daliai visuomenės. Neabejotina išliekamoji filmų ciklo vertė, indėlis formuojant ateinančių kartų meninį suvokimą ir pilietiškumą.

 

LDS buvo viena pirmųjų organizacijų, aktyviai įsitraukusių į Sąjūdžio veiklą. Ji pirmoji iš kūrybinių organizacijų išstojo iš SSRS dailininkų sąjungos, tad LDS indėlis į kultūrinės laisvės formavimą itin reikšmingas, o organizacijos nariams laisvės sąvoka giliai įsirėžusi į jų kūrybinę ir asmeninę patirtį.


Patirtimi ir įžvalgomis dalijasi Bronius Leonavičius, Rimantas Dichavičius, Arvydas Každailis. Idėjos autorė LDS Projekto vadovė Edita Utarienė. Projekto koordinatorė Evelina Januškaitė-Krupavičė. Režisierius, prodiuseris Žilvinas Žusinas. Scenarijaus autorė Irena Žusinienė. Operatoriai Žilvinas Žusinas, Oskaras Abramavičius.


Filmo rėmėjai: asociacija LATGA, Lietuvos literatūros ir meno archyvas, LRT archyvas, Studija „Juodas Katinas“.


Dokumentinis filmas „Nuogi jausmai medyje“ pasakoja apie vieną garsiausių Lietuvos medžio drožėjų, skulptorių Saulių Lampicką. Jis gimė 1962 m. Rozalime, Pakruojo rajone. Baigė Kauno miškų technikumą. Medžio skulptūras kuria nuo 1988 m. Pirmąją autorinę parodą surengė 1991 m. Tradicinė drožyba, literatūra, mitologija, tautosaka – visa tai praturtina S. Lampicko kūrybą. Jo kūryba įvairi: skulptūros interjerui, parodoms, eksterjerui, monumentalūs paminklai. Nuo 1992 m. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. 2005 m. suteiktas meno kūrėjo statusas, tais pačiais metais tapo Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacijos nariu. Kas treji metai rengia brandžias autorines ekspozicijas.
Kasmet dalyvauja šalies tarptautiniuose kūrybiniuose seminaruose, pleneruose dalyvauja kasmet. 2005 ir 2008 m. tapo laureatu L. Šepkos vardo respublikiniame konkurse Rokiškyje. 2002, 2005, 2008 m. apdovanotas Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premija, du kartus tapo konkurso „Aukso vainikas“ laureatu. 2006, 2010, 2011 m. pripažintas geriausiu Alytaus apskrities kryždirbystės meistru. 2011 m. išleista monografija „Saulius Lampickas. Sparnuota medžio drožyba“.

 

Režisierius, prodiuseris bei montažo režisierius Žilvinas Žusinas. Scenarijaus autorius Jonas Rudzinskas. Operatoriai Ž. Žusinas, Oskaras Abramavičius.
3D animatoriai Ieva Survilaitė, Dovydas Kaunas. Filmo rėmėjai asociacija LATGA, Lietuvos tautodailininkų sąjunga, studija „Juodas Katinas“.


Filmai bus rodomi lietuvių kalba. Filmus pristatys režisierius Ž. Žusinas.

 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (Gedimino pr. 51, Vilnius).
2020 02 14
 
Atgal