Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-02-18

Tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas kviečia teikti paraiškas!

Kaunas, 2020 m. birželio 08–27 d.

TARPTAUTINIS KAULINIO PORCELIANO SIMPOZIUMAS


Kviečiame teikti paraiškas dalyvauti 2020 m. vyksiančiame tarptautiniame kaulinio porceliano simpoziume. Šių metų simpoziumo tema – tvarumas. Kviečiame tapti šio renginio dalimi – (pa)tirti šią ypatingą medžiagą, technikas, gauti profesionalų pagalbą, nepamirštant tvarios egzistencijos, kaip šio simpoziumo pagrindo. Naudojant kaulinį porcelianą, kurio sudėtyje didelę dalį (apie 50 proc.) sudaro galvijų kaulų pelenai – gaunami kaip šalutinis gyvulininkystės produktas.


2020 m. vyksiantis simpoziumas siekia tapti kūrybine eksperimentinių dirbtuvių platforma, kurioje keramikai ir kitų sričių menininkai galės kurti, pasitelkiant šiuolaikines ir tradicines keramikos raiškos formas. Projekto dalyviai susipažins su aplinka ir kultūriniu kontekstu ir sukurs kaulinio porceliano meno kūrinius, skirtus numatytoms parodinėms erdvėms. Dialogas tarp keramikų ir kitų sričių šiuolaikinių menininkų skatins tyrimų, eksperimentų ir inovacijų pritaikymą keramikos mene. Parodos atidarymas numatomas 2020 m. birželio 26 d. Kauno paveikslų galerijoje.


Organizatorių įsipareigojimai
• Darbo vieta keramikos dirbtuvėse (VDA Kauno fakultete);
• Pagrindinės darbo priemonės, medžiagos, degimai;
• Technologo konsultacijos darbui su kauliniu porcelianu;
• Apgyvendinimas (dalinantis kambarį VDA KF svečių namuose) ir dalinis maitinimas (bendri pietūs);
• Viešinimas;
• Pažintinės ekskursijos;
• Tarptautinio kaulinio porceliano simpoziumo paroda.


Menininko įsipareigojimai
• Kelionės išlaidos;
• Sveikatos draudimas;
• Specifinės darbo priemonės, medžiagos;
• Viešas savo kūrybos pristatymas ir/ar technikos demonstracija;
• Dalyviai dovanoja 1 simpoziumo metu sukurtą meno kūrinį ar kompoziciją, kurį atrinks kartu su simpoziumo organizatoriais.


Prašome užpildyti paraiškos formą iki 2020 m. kovo 1 d. Atrinktus simpoziumo dalyvius informuosime asmeniškai iki kovo 16 d.


Kas gali dalyvauti: profesionalūs ir jaunieji menininkai, keramikai ir menininkai iš kitų dailės sričių, anksčiau nedalyvavę kaulinio porceliano simpoziumuose Kaune.


Kaip pateikti paraišką: užpildykite formą nuorodoje, įkelkite į formą savo trumpą CV (1-2 psl.) ir trumpą portfolio su 5-10 dabartinių darbų nuotraukomis pdf formatu. Įvardinkite failus savo vardu_pavarde. (Lengviausias būdas sukurti pdf failą iš nuotraukų yra toks: pasirinkite ir užsižymėkite norimus nuotraukų failus, po to dešiniu pelės klavišu pasirinkite “print to pdf”). Papildoma nuoroda paraiškos formai, nukopijuokite ir įklijuokite į savo naršyklę: https://forms.gle/fqvPwbXDvosoXeVKA


Tarptautinį kaulinio porceliano simpoziumą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas. Projekto vadovas - Remigijus Sederevičius.


Projektas yra dalinai finansuojamas Lietuvos Kultūros tarybos. Taip pat tarptautinis kaulinio porceliano simpoziumas prisijungs ir prie Kaunas 2022 Europos kultūros sostinės programos.


Daugiau informacijos : porcelianosimpoziumas@gmail.com,
www.porcelianosimpoziumas.lt

 
Atgal