Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2020-02-24

EDUKACINĖ LĖLINĖS ANIMACIJOS PARODA „MATILDA“

Kovo 3 d., antradienį, 18 val. LDS Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius) atidaroma edukacinė paroda „Matilda: lėlinio animacinio filmo anatomija“.

Parodoje pristatomas režisieriaus Igno Meilūno naujausio trumpametražio lėlinio animacinio filmo „Matilda“ kūrybinis ir gamybinis procesas, maketai, filmo personažai, nesuskaičiuojamas kiekis veido išraiškoms skirtų detalių, eskizai, kadruotės, video iš gamybos proceso ir kt. Parodoje suteikiama itin reta galimybė įvairaus amžiaus lankytojams susipažinti su specifine animacijos kūrybine virtuve, apimančia muzikos, dailės, literatūros ir kitas meno rūšis. Filmo kūrybinė komanda – įvairių sričių profesionalai ir pripažinti kūrėjai.

 

Ši paroda, kaip ir pats filmas, skirta ne tik vaikams ar jų tėvams. „Matilda“ – išraiškingų personažų kupinas pasakojimas apie mokymąsi bei gebėjimą savarankiškai mąstyti; apie susikalbėjimą, bandymą į tuos pačius dalykus pažvelgti skirtingų kartų akimis. Lėlinio animacinio filmo scenarijus paremtas čekų poeto, dramaturgo ir scenaristo Milošo Macoureko knygos „Du šimtai senelių“ motyvais.

 

Parodą lydi edukacinė programa, sudaryta iš kūrybinių dirbtuvių, teorinių ir praktinių užsiėmimų, adaptuotų įvairaus amžiaus dalyviams. Vaikų ir moksleivių grupėms kiekvieną galerijos darbo dieną rengiami išskirtiniai edukaciniai užsiėmimai, kuriuos ves profesionalios edukatorės. Šeštadieniai skiriami šeimų edukacijai. Edukaciniai užsiėmimai – nemokami, tačiau būtina išankstinė registracija el. paštu dsg@dsgalerija.lt.

 

Parodos laikas: 2020 kovo 3–24 d.
Atidarymas: kovo 3 d., 18 val. Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius)
Parodos kuratorė – dr. Aušra Trakšelytė.
Parodos architektas – Vladas Suncovas.
Partneriai: Clear Channel Lietuva, Nacionalinė švietimo agentūra, Versli mama, Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokykla.
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, M-Films, Lietuvos dailininkų sąjunga.
Trumpametražio lėlinio animacinio filmo „Matilda“ premjera vyks kovo 21 d., kino teatre Forum Cinema Vingis (Savanorių pr. 7, Vilnius).

 

 

Pamėnkalnio galerija (Pamėnkalnio g. 1, Vilnius).
2020 03 03 - 20 03 24
 
Atgal