Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2021-03-23

Kvietimas į nuotolinę diskusiją apie Naujojo europinio bauhauzo iniciatyvą

Kovo 25 d., 9.00 val. organizuojama nuotolinė diskusija apie Naujojo europinio bauhauzo iniciatyvą, kviečianti įsitraukti kuo daugiau visuomenės grupių, kurioms rūpi kaip atrodys mūsų gyvenamoji aplinka ateityje. Diskusijoje taip pat dalyvaus kultūros ministras Simonas Kairys ir aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

 

XXI amžiaus bauhauzas – tai Europos Komisijos siūlymas visoje Europoje susitarti, kaip atrodys mūsų miestai vadovaujantis pažangiausiais ekologiniais, kultūriniais ir socialinės sanklodos standartais. Naujasis europinis bauhauzas nėra vien tik miestų architektams skirtas iššūkis, o bendras visuomenės uždavinys.

 

1919-aisiais Veimaro Vokietijoje įkurta Bauhauzo dizaino mokykla pasiūlė novatorišką požiūrį į žmogų supančią aplinką ir jų santykį. Po daugiau kaip šimto metų Naujuoju europiniu bauhauzu siekiama tvarumo ir stiliaus dermės, kad europiečiai prisijaukintų Europos žaliojo kurso idėjas ir įsileistų jas į savo namus. Pasak Europos Komisijos pirmininkės Ursulos von der Leyen, Naujasis europinis bauhauzas – tai vilties projektas.

 

Europos Komisijos idėja apima teritorijų planavimą, statybą, architektūrą, urbanistiką, ieško sąlyčio taškų tarp estetikos, meno, mokslo, darnaus planavimo, technologijų ir inovacijų, žiedinės ekonomikos. Siūloma, kad šioje ateities vizijoje atsispindėtų novatoriškas požiūris į gyvenimo būdą ir aplinkos kokybę, skatinama žalioji pertvarka ruošiantis pereiti prie klimatui neutralių miestų.

 

Diskusiją inicijuoja Aplinkos ministerija bendradarbiaudama su Kultūros, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijomis, Lietuvos mokslo taryba, Vilniaus dailės akademija. Prie Naujojo europinio bauhauzo diskusijos organizavimo prisijungė nevyriausybinės organizacijos:  Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos architektų rūmai, Architektūros fondas, „Active Youth“, Lietuvos dizaino asociacija ir kt.

 

Maloniai kviečiame prisijungti ir dalyvauti!

Diskusija vyks „Zoom“ platformoje. Nuoroda bus atsiųsta po registracijos. Renginys bus transliuojamas ir Aplinkos ministerijos „Facebook“ paskyroje. 

 

Renginio programa

 

Apie Naująjį europinį bauhauzą

 

Informacija pasidalijo Indrė Viktorija Užukukytė / LR kultūros ministerijos Profesionaliosios kūrybos ir tarptautiškumo politikos grupės vyr. specialistė / Tel.: +370 691 315 20 │El. paštas: indre.uzukukyte@lrkm.lt / www.lrkm.lt.

 

 
Atgal