Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2016-04-05

Knygos „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ pristatymas

Pristatymas vyks balandžio 5 d. 17 val. Nacionalinėje dailės galerijoje
Renginyje dalyvaus Lietuvos kultūros ministras Šarūnas Birutis, Izraelio valstybės ambasadorius Amir Maimon, Lietuvos žydų bendruomenės vadovė Faina Kukliansky, Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris, knygos sudarytoja dr. Vilma Gradinskaitė, knygos recenzentė dr. Rasa Andriušytė Žukienė, knygos leidėjų „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo valdybų pirmininkas Vilius Kavaliauskas, „Šiaurės Jeruzalė“ direktorė Anna Avidan, projekto partnerių advokatų kontoros „Valiunas Ellex“ vadovaujantysis partneris Rolandas Valiūnas. Renginį moderuos Nacionalinės dailės galerijos vadovė dr. Lolita Jablonskienė. Knygos pristatyme taip pat dalyvaus menininkai Adasa Skliutauskaitė bei Solomonas Teitelbaumas, kurių darbai yra publikuoti leidinyje.

„Lewben Art Foundation“ kartu su Lietuvos išeivijos dailės fondu, „Šiaurės Jeruzalė“ bei partneriu advokatų kontora „Valiunas Ellex“ išleido naują knygą „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“. Ši knyga yra vienintelė Lietuvoje, taip plačiai ir išsamiai apžvelgianti litvakų tapybos, grafikos ir skulptūros darbus, esančius privačiose Lietuvos kolekcijose. Albume aprėpiamas daugiau nei 150 metų laikotarpis – pradedama nuo XIX a. vidurio pirmųjų litvakų dailininkų Marko Antokolskio ir Moišės Maimono, išgarsėjusių dar Rusijos imperijos laikais, ir baigiama šiuolaikiniais autoriais Augustinu Savicku, Adomu Jacovskiu ir Solomonu Teitelbaumu, tęsiančiais litvakų dailės tradicijas.


Knygos sudarytoja dr. Vilma Gradinskaitė skaitytojus supažindina su Litos teritorijoje gimusiais, gyvenusiais ir studijavusiais dailininkais, kurių nemaža dalis mokėsi Vilniaus piešimo mokykloje, koncentruotai aptaria svarbiausius autorių gyvenimo ir kūrybos aspektus, atveriančius žydiškąjį segmentą ir dailininkų tapatybės paieškas. „Labai įdomu buvo tyrinėti tokį gausų, įvairų ir unikalų Lietuvos kolekcininkų sukauptą litvakų dailės paveldą. Džiugu, kad šios mūsų kultūros vertybės jau grįžo į Lietuvą, yra saugomos, vertinamos ir atviros mūsų visuomenei“, – sakė menotyrininkė.


Leidinyje „Litvakų dailė privačiose Lietuvos kolekcijose“ pristatomi 44 litvakų dailininkai ir apie 250 dailės kūrinių. 130 tapybos, akvarelės, pastelės, grafikos ir skulptūros darbų yra iš „Lewben Art Foundation“ ir Lietuvos išeivijos dailės fondo kolekcijų, arti 90 įvairių dailės kūrinių – iš advokatų kontoros „Valiunas Ellex“ kolekcijos, kiti – iš asmeninių Annos Avidan, Miko Feigelovičiaus, Edmondo Kelmicko, Liubos ir Gevorko Kremerių, Arvydo Maciulevičiaus, Giedros ir Juozo Petraičių, Ramunės ir Antano Zabulių, Jono Žiburkaus kolekcijų. Didžioji dalis albume reprodukuotų dailės kūrinių visuomenei dar nematyti. Albumas dvikalbis – išleistas lietuvių ir anglų kalbomis.


Šis išsamus išskirtinio dizaino leidinys, tikimasi, bus įdomus ne tik profesinei bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei, intriguos skaitytoją ne tik dar nematytais garsių dailininkų kūriniais, bet ir primins mažai žinomų ar pamirštų dailininkų vardus.

 

Renginio partneris – Nacionalinė dailės galerija

 

Leidėjai: „Lewben Art Foundation“, Lietuvos išeivijos dailės fondas, „Šiaurės Jeruzalė“, partneris – advokatų kontora „Valiunas Ellex“

 

Rėmėjai: Rėmėjai: „Lewben Group“, „Enercom Capital“, „Strategy Labs“, Lietuvos kultūros taryba, Geros valios fondas, „Sicor Biotech / Teva“, „Kenova Group“, „Spektramed“, Vilius Kavaliauskas ir Rita Navalinskaitė, Jonas ir Živilė Garbaravičiai, Anna Avidan ir Evgeni Hiterer, Anna ir Aleksandr Černov, Ronen Waisser Landau, Jacobo Sandler

 

Sudarytoja ir tekstų autorė – dr. Vilma Gradinskaitė
Knygos dailininkė – Sigutė Chlebinskaitė

 

Daugiau informacijos – www.lewbenart.com


Kontaktinis asmuo: Ugnė Bužinskaitė, VšĮ „Lietuvos išeivijos dailės fondas“ vykdančioji direktorė, tel.: +370 62184256, el.p.: ugne.buzinskaite@iseivijosdaile.lt
 

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, Vilnius
2016 04 05
 
Atgal