Lietuvos Dailininkų Sąjunga LietuviųEnglish

NAUJIENOS

2017-03-03

Editos Rakauskaitės paroda "Vaizdai, muzika ir kadrai"

Paroda atidaroma kovo 3 d., 17 val., "Menų kamaroje", Utenoje
„Vaizdas, muzika ir kadrai“ – tapybos, koliažų ir tarpsritinio vaizdo bei garso projekto visuma. Muzikalumas ir poetinės intonacijos, tyla, garsas, erdvė, šviesa – tai mano atspirties taškai ir visumos esmė. Visuose mano darbuose atsikartoja šviesos, erdvės motyvai.

Kūryboje, jos vizualioje raiškoje man svarbu išgyventas patirties momentas. Todėl dažnai sakau, kad esu „realistė“, tuo ženklindama motyvo autentiškumą. Drobėse tai virsta abstrahuotu vaizdu, nuojautų ženklu.


Šalia tradicinės tapybos darbų, vienas iš dabartinių sumanymų – foto ir tapybos koliažai, įprasminantys realybę ir abstrakciją. Fotografijų fragmentai tampa „kadru“ iš realaus motyvo, tuo pačiu būdami abstrakto elementu paveikslo visumoje. Faktūrų, paviršių, tonų, spalvų; realumo ir iliuzijos kaita tarp esamo ir medituojamo pasaulių.


Kitas projektas - „Vaizdas ir muzika“, kuris yra bendras mano ir profesionalaus gitaristo Algimanto Pauliukevičiaus kūrybinis darbas.


Muzika, garsas man yra svarbi gyvenimo ir kūrybos dalis. Kūryboje tai atspindi vaizdų, ženklų ritmika, spalviniai ir toniniai niuansai, paviršių faktūros.


Norėjosi sukurti netradicinę vaizdo – garso instaliaciją, ne vien iliustruojančią garsą vaizdu. Tam pasirinkome koliažo, kaleidoskopo principą. Keturi darbai stacionariai eksponuojami galerijos erdvėse, parodos atidarymo metu projekcijoe virs skirtingomis kompozicijomis, su skirtingu apšvietimu, priartinant vaizdą iki maksimumo ar nutolinant, priklausomai nuo gitara gyvai atliekamo kūrinio nuotaikos.


Kiekvienam muzikos kūriniui – skirtinga projekcijų kompozicija iš tų pačių tapybos darbų.
Parodos atidarymo metu skambės gyva muzika, atliekama A.Pauliukevičiaus
Santykis tarp muzikos ir dailės sudėtingas. Muzika skamba laiko terpėje, jo atkarpoje, dailė turi materialią formą.Norėjome tapybą paremti muzika, o muzikos poveikį sustiprinti spalva.
Bandome stabilius tapybos paveikslus „paversti“ gyva, judančia , laike apribota kompozicija , įsiklausyti į vienas kito, skirtingų sričių menininkų, kūrybines interpretacijas, vidinę kalbą.
Kūrybinio proceso rezultatas – paroda, jungianti tapybą, fotografiją, muziką, skirtingais rakursais: koliažais, ervine, garsine instaliacija, kadravimo principu. Taip išeinant iš tradicinės tapybos formato ir organiškai išsivystant į tarpsritinę vienovę.

 

"Menų kamara", Taikos g. 6, Utena
2017 03 03
 
Atgal